air max 1 dark stucco

W czasach stale rosnących cen, co gwarantuje nam Nike, uciekamy do sposobów by kupić kicksy, które wypatrzyliśmy w sklepie, jak najtaniej. Portale aukcyjne, fora internetowe… miejsc, które dają nam taką szansę jest mnóstwo. Brak możliwości samodzielnej oceny oryginalności butów bywa frustrujący. Co zrobić, jeśli oferta kończy się za pół godziny, a na nasze pytanie co do oryginalności nikt nie zdążył odpowiedzieć? Trzeba sposobu. O to rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę:

Sznurowanie
Kombinacje związane ze sposobem wiązania mogą być złą przesłanką

KILKA PRZYKŁADOWYCH WIĄZAŃ PODRÓBEK


Kolorystyka
Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę są kolory. Czy dana kolorystyka wyszła ze stajni Nike? Jak się dokładnie nazywa? W którym roku została wydana? Czy kolory nie różnią się od tych w pierwotnej wersji?

ORYGINAŁ

PODRÓBKA

Obydwa buty diametralnie się od siebie różnią. Midsole, okienko systemu Air, cholewka oraz wyściółka na drugim zdjęciu prezentują zupełnie inne odcienie niż na pierwszym.

Plastikowe dziurki
Dziurki nie powinny być wypukłe, ani znacznie mniejsze od autentycznych.

ORYGINAŁ

PODRÓBKA

Materiały
Często stosowana jest zamiana zamszu oraz skóry na plastikową imitacje, crepe outsole na zwykły.

Wykonanie
Podróbki charakteryzuje niska jakość. Niedokładne wykończenie Swoosha. Szycia oraz nici bywają ciemniejsze od materiału na mudguardzie. But jest gładki, tekstura niewyczuwalna, wzór znacznie mniej wyszukany.

ORYGINAŁ

PODRÓBKA

Swoosh zmienił swoje położenie. Wyraźnie widać różnice między kolejnymi warstwami materiałów.

ORYGINAŁ

PODRÓBKA

W oryginalnym bucie krawędzie są gładkie, w podróbce występują na środku „ogonki”.

Metka wewnętrzna buta
Ważne jest jej umiejscowienie, metka powinna znajdować się z tyłu języka buta. Wygląd zależy od roku wydania. Czcionka nie powinna się różnić od tych przedstawionych na zdjęciach poniżej.

W starszych rocznikach wygląda to nieco inaczej.

Ważną rolę odgrywają odstępy między danymi z metki – dane (US, UK, EUR, CM) oraz wartości powinny do siebie przylegać, a data wydania do kodu kreskowego (dwa ostatnie przykłady).

Metka na pudełku
Kolor pudełka jak i metki umiejscowionej na jego wierzchu zależy od danego modelu. Większość najnowszych wydań posiada brązowe pudełko z czarną etykietą (ostatnie zdjęcie).

PODRÓBKA

Metka powinna dotykać lewej dolnej krawędzi pudełka. Zdecydowana większość Air Maxów to sneakersy w męskiej rozmiarówce, Nike nie używa określenia „Mens” w nazwie modelu. Obwódka metki posiada zbyt gruby kontur.

Mam nadzieję, że jakoś Wam to pomoże i nie natniecie się na nieuczciwych sprzedawców czy sklepy.

 

snide
snidehead.blogspot.com