Faza finałowa NBA Playoffs nabrała już mocnego rozpędu, a Kevin Durant i jego OKC są już o krok od finałów. Póki jest o nich głośno Nike Basketball postanowiło przedstawić najnowszy promodel jednego z obecnie najlepszych koszykarzy na amerykańskich parkietach.

Przed Wami na załączonych zdjęciach świeże Nike KD9. W odpowiedzi na wszechstronność zawodnika OKC i imponujący zasięg i moc w czasie meczów Nike serwuje model z jeszcze lepszym wsparciem, komfortem i responsywnością. Wszystko to dzięki najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach w technologii Flyknit oraz Zoom Air.

Za projekt odpowiedzialny był Leo Chang. Stworzył on cholewkę bazującą na technologii Flyknit, przy czym postanowił również wprowadzić wzór a la plaster miodu, co jest odpowiedzią na wszechstronność, wielowymiarowość gry i szybkość Kevina. Dzięki temu udało się odpowiednio utrzymać stopę w bucie i jednocześnie pozwolić jej na naturalny ruch. Oczywiście konstrukcja jest bardzo lekka, a zarazem wytrzymała.

W podeszwie nowych Nike KD9 znajdziemy stożkową jednostkę Zoom Air, która przechodzi od samej pięty aż po palce. Jej grubość pod piętą wynosi 16mm, a  z przodu 10mm. Wprowadzono ją po 3 latach wytężonych testów i badań. Ponadto podeszwa środkowa została zminimalizowana by jeszcze lepiej odczuwać responsywność jednostki Zoom Air. Pod śródstopiem mamy poprzeczne wycięcie by poprawić naturalny ruch stopy, natomiast wcięcia na tyle po bokach powstały by otrzymać odpowiednią stabilność i sprawdzić się w ruchach poprzecznych.

Premiera butów Nike KD9 przewidziana jest na 20 czerwca i kupicie je w polskim sklepie Nike Basketball.

 

NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-1 NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-2 NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-3

NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-4 NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-5 NIKE BASKETBALL PREZENTUJE KD9-6