Hummel Marathona powraca z zaświatów dzięki ekipie berlińskiego sklepu Overkill. Szybka podróż w czasie i przypomnienie modelu – są to biegówki duńskiej marki, które zostały wyprodukowane już w 1983 roku! Teraz powracają w oryginalnej specyfikacji, mowa tu chociażby o podwójnym szewronie czy czterech otworach wentylacyjnych po boku cholewki.

Thomas oraz Marc, właściciele sklepu Overkill po przeglądnięciu starych katalogów marki Hummel od razu stwierdzili, że Marathona ma ogromny potencjał. Cały proces designerski jest dość ciekawy, ponieważ powstawał on podczas wieczornej nasiadówy w biurze z przyjaciółmi, stąd nazwa CDO – Cool Modie (C), Doom (D) oraz Overkill (O). Efekt ich wytężonych prac widzicie poniżej, czyli but inspirowany latami ’90. Mamy zatem zestawienie zamszu w dwóch odcieniach szarości: jasnym oraz ciemnym. Dochodzi do tego jeszcze siateczka z gradientem od jasnego po ciemny fiolet, co nadało projektowi życia. Kropką nad i jest branding niemieckiego sklepu na języku, po boku, jak również na wkładce.

Buty Overkill x Hummel Marathona OG „CDO” będą dostępne w sprzedaży w sklepie Overkill 25 listopada.

Overkill x Hummel Marathona OG CDO-1 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-3 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-4 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-5 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-6 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-7 Overkill x Hummel Marathona OG CDO-8