air max 1 dark stucco

Przy obecnym tempie zmian i rozwoju technologii wcale nas nie dziwi to co się dzieje wokół sneakersów. Ostatnio pokazywaliśmy aplikację, która pomaga dobrać odpowiedni rozmiar butów, a dziś zaglądamy do flagowego sklepu Nike iD we Francji by przedstawić ich nowe urządzenie i możliwości jakie ono daje.

Co zazwyczaj Was frustruje przy projektowaniu swoich własnych butów w opcji Nike iD? Ano to, że nie możemy zobaczyć zamawianego projektu na żywo, bo przed oczami na ekranach mamy tylko i wyłącznie jego ilustrację. Wychodzi na to, że amerykański gigant znalazł właśnie rozwiązanie tego problemu. Wystarczy jedynie odwiedzić sklep stacjonarny i ponieść się swojej inwencji twórczej.

Na załączonym poniżej video zobaczyć urządzenie, które dzięki AR (Augmented Reality) nałoży w czasie rzeczywistym kolory i grafikę na projektowane przez Was buty! Od teraz wystarczy włożyć swoje ulubione buty, a urządzenie samo wykryje jaki to model i uruchomi aplikację. To z kolei pozwoli Wam zaprojektować je według Waszego gustu i uznania. Przez podłączony tablet wybieramy jaki kolor pojawi się na konkretnym elemencie cholewki, a dodatkowo możemy dobrać materiały czy dołożyć do projektu napis.

Za projekt urządzenia odpowiedzialna jest firma SmartPixel.

Jak dla nas jest to przełomowe rozwiązanie, które sprawi, że opcja Nike iD stanie się jeszcze bardziej popularna. Na chwilę obecną urządzenie testowane jest w paryskim sklepie Nike, gdzie możemy z niego skorzystać przez najbliższe 6 miesięcy. Mamy nadzieję, że francuscy klienci je pokochają, a Nike będzie z niego zadowolone na tyle by je wprowadzić w każdym swoim sklepie stacjonarnym.

My na chwilę obecną możemy projektować swoje buty wyłącznie przez stronę internetową Nike iD. Skorzystałem już z tej opcji trzy razy i jestem bardzo zadowolony nie tylko z możliwości, ale również z efektów końcowych. Buty są wykonane w wysokiej jakości z należytą dbałością o szczegóły. Moje projekty możecie zobaczyć na Instagramie (Air Max 90 oraz Air Max 1).