Na pierwszy ogień idą adidas ZX Flux ADV, które powstały z okazji 30-lecia serii ZX, a ich bezpośrednią inspiracją był inny kultowy model z trzema paskami – ZX 8000.

Prezentowana nowa odsłona modelu, to bardzo minimalistyczny projekt, w całości wykonany ze wzmocnionej siatki balistycznej, z charakterystyczną „klatką” stabilizującą na pięcie, wykonaną z termoplastycznego poliuretanu. ZX Flux od daty swojej premiery, która miała miejsce 2 lata temu, cieszy się niegasnącą popularnością.

Niemieccy projektanci postawili tym razem na militarne klimaty, pokrywając górną cześć buta w całości oliwkową zielenią – Olive Cargo, akcenty w postaci pół przezroczystych trzech pasków i tylnego stabilizatora. Całości dopełnia charakterystyczna czarno-biała podeszwa skrywająca system Torsion.

Powyższa wersja do zgarnięcia pod tym linkiem.

7N5A1520jpg-small-

Druga propozycja to technologiczne trio Puma z systemem Trinomic zaprojektowane z początkiem lat 90-tych, mianowicie modele: Disc Blaze, Blaze of Glory oraz R698. Wszystkie trzy wchodzą w skład najnowszej kolekcji niemieckiego producenta, o kryptonimie „Athletic Pack”. Skupiliśmy się na pierwszych z nich, czyli kultowych Disc Blaze z 1993, z futurystycznym na owe czasy systemem wiązania Puma Disc.

Projekt oparty jest na trzech kolorach czerwonym, szarym i niebieskim, a cholewka kombinacją zamszu, siateczki i materiałów syntetycznych – czyli esencją butów do biegania.

Pierwsze z trzech modeli wchodzących w skład „Athletic Pack” wylądowały właśnie w krakowskim sklepie, możecie je sprawdzić pod linkiem.

7N5A1481jpg-small- 7N5A1473jpg-small-

 

Ranking zamyka nowość od Nike, Free Run Flyknit, to kolejne z rodziny Free, których inspiracją byli sportowcy z uniwersytetu Stanford, trenujący boso na pobliskim polu golfowym!

Co nowego? – pierwsza innowacja to podeszwa środkowa z nowym, rewolucyjnym wzorem, który reaguje na ruch stopy przy każdym kroku. Kolejna generacja podeszw to trójramienne gwiazdy mogące się rozszerzać w różnych kierunkach, co tworzy nowy wymiar elastyczności oraz zapewnia większą dynamikę przy każdym kroku.

Cholewkę wykonano w dobrze znanej technologii Flyknit pokrytej kolorem czystej platyny, wzbogaconej o elastyczne linki Flywire zapewniające lepsze dopasowanie i stabilizację.

Zwieńczeniem projektu jest minimalistyczna wkładka, która dopasowuje się do kształtu stopy, a masa buta została zredukowana do 242g przy rozm. męskim us:10, jak twierdzi producent.

Powyższe biegówki możecie dostać w sklepie Sneaker Studio.

831508 101-small- (2) 831508 101-small- (3)