- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakers10 najdroższych kicksów w czwartym kwartale 2018 roku

10 najdroższych kicksów w czwartym kwartale 2018 roku

Jesteśmy w połowie stycznia, więc odpowiednia pora by podsumować czwarty kwartał 2018 roku i przedstawić 19 najdroższych sneakersów i najbardziej wartościowych projektów minionych tygodni.

Za cały ranking odpowiada platforma StockX, która przygotowała zestawienie wraz z Highsnobiety. Przedstawia on podsumowanie tego co działo się pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2018 roku.

Na liście 10 najdroższych butów patrząc przez pryzmat cen osiąganych na rynku wtórnym, czyli tak zwanym resellu, aż 6 pochodzi od Nike lub Jordan Brand. Pozostała część to czy projekty adidasa i jeden Pumy.

Pierwsze sześć pozycji przekroczyło poziom 1000 dolarów, a pozycja na miejscu pierwszym, czyli “Art Basel” SoleFly x Nike Air Jordan 1 w wersji Black kosztowała średnio prawie 4400 dolarów.

Jeśli chodzi o wspomniane adidas to wszystkie bazują na podeszwach 4D, czyli wydrukowanych w najnowszej technologii. Zajmują one miejsce czwarte, szóste oraz ósme. Jedyny rodzynek, Puma zajmuje miejsce 9.

10 najdrozszych kicksow w czwartym kwartale 2018 roku 1

Następne zestawienie pokazuje 10 modeli butów, na których można było najwięcej zarobić, czyli ile mogliśmy osiągnąć zysku i ile to procent przebitki.

Ponownie pierwsza dwójka to projekty przy okazji Art Basel, no nikogo to nie dziwi, że względu na to jak bardzo były limitowane. Za to ogromną niespodzianką są… Crocsy zaprojektowane w kolaboracji z raperem znanym pod ksywą Post Malone.

Poza podium znalazły się tylko i wyłącznie modele sygnowane Swooshem na boku. Są to trzy warianty Jordan 1, dwie kolaboracje Off-White na Blazerach i jedna na AM97. Do tego grona dobija się jeszcze Dunk Low powstałe z Concepts.

10 najdrozszych kicksow w czwartym kwartale 2018 roku 2

I na koniec grafika przedstawiająca 10 modeli, których wielkość obrotu była największa. Z kolei procenty to wielkość udziału w rynku, ale tylko pośród tej dziesiątki.

Jordan Brand wraca na pierwsze miejsce wraz z kultowymi Air Jordan 11 Concord. Oprócz tego z obozu Jumpmana mamy jeszcze cztery wersje Air Jordan 1.

Co jeszcze znalazło się w pierwszej dziesiątce? Kolaboracje Off White na Blazerach oraz Converse Chuck Taylor, a także dwie wersje Yeezy.

10 najdrozszych kicksow w czwartym kwartale 2018 roku 3

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: