- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1
Strona głównaLifestyleSport12 piłkarskich drużyn ogłosiło powstanie „European Super League”

12 piłkarskich drużyn ogłosiło powstanie „European Super League”

Jak to zazwyczaj bywa, pucze i przewroty najlepiej rozpoczynają się w nocy. Tak było i tym razem. 12 piłkarskich drużyn ogłosiło powstanie „European Super League”.

Trzeba przyznać, że jest to najważniejszy moment w historii współczesnej piłki nożnej i wzbudza skrajne emocje niemalże u wszystkich fanów najpopularniejszego sportu na świecie.

Dwanaście drużyn, które zarejestrują się jako członkowie-założyciele ligi, to sześć głównych drużyn z Anglii – Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Tottenham Hotspur i Arsenal – a także trzy kluby z Włoch i Hiszpanii. Hiszpańskie kluby zaangażowane w to przedsięwzięcie to Barcelona, Atletico oraz Real Madryt. Z kolei z Włoch dołączają AC Milan, Inter Mediolan i Juventus, które również będą współtworzyły nowy układ. Co ciekawe do ich grona mają jeszcze dołączyć 3 drużyny, ale czekamy na ich decyzję.

Mecze w „European Super League” miałyby zastąpić dotychczasową Ligę Mistrzów i być rozgrywane w środku tygodnia.

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale wychodzi na to, że plany i działania są na najdalszym jak do tej pory etapie. Już teraz UEFA, FIFA i krajowe federacje piłkarskie omawiały sankcje dla „uciekinierów”, które mogą obejmować wykluczenie z istniejących rozgrywek – takich jak Liga Mistrzów i Premier League – a także zakazanie graczom udziału w Mistrzostwach Świata i innych międzynarodowych turniejach.

Superliga to kolejny przykład nierówności ekonomicznych i tego, jak nieliczne elity koncentrują bogactwo. Ta liga to tylko i wyłącznie kwestie pieniężne, a fani i widowisko schodzą na dalszy plan. Kluby raczej myślą o przyszłych fanach (czyt. Chiny) niż obecnych. Stworzenie takiej ligi powiększy i tak już spore różnice pomiędzy tymi drużynami a resztą ich rodzimych klubów.

Z drugiej strony wszyscy psioczą, a na koniec dnia i tak złapią za piwo i przełączą kanał na mecz w nowej „European Super League”, bo będą chcieli oglądać najlepszych piłkarzy na świecie. Dochody z transmisji meczowych z pewnością będą się zgadzały, a o to chodzi wspomnianej wyżej 12tce, której zadłużenie jest przeogromne.

Sprawa jest niesamowicie rozwojowa i z niecierpliwością czekamy na efekty tej rewolucji.

- Reklama -Air Jordan 5
- Reklama -Air Jordan 5

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: