- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

Nikola Jokic drugi raz z rzędu najlepszym graczem NBA! Nagroda MVP ponownie trafia do zawodnika Nuggets

Po tym jak poznaliśmy najlepszego obrońcę, a także zawodnika, który zrobił największy postęp i tego, który zdobył nagrodę dla najlepszego rezerwowego NBA, przyszłą pora na najważniejszy tytuł – MVP NBA sezonu 2021 / 2022. Nagrodę drugi raz z rzędu zdobył zawodnik Denver Nuggets – Nikola Jokic!

Jokic został tym samym 13 zawodnikiem NBA, który zdobył nagrodę w kolejnych sezonach. Dołączył do zasnego grona, które obejmuje Kareema Abdula-Jabbara (2 razy), Giannisa Antetokounmpo, Larry’ego Birda, Wilta Chamberlaina, Stephena Curry’ego, Tima Duncana, LeBrona Jamesa (2 razy), Magic Johnson, Michaela Jordana, Mosesa Malone’a, Steve’a Nasha i Billa Russella.

nikola jokic mvp nba 2022

W tym sezonie Joker osiągnął najwyższy w karierze wynik 27,1 punktów i 13,8 zbiórek na mecz. Uzyskał także średnio 7,9 asyst, co jest ósmym najwyższym wynikiem w NBA. Nikola został również pierwszym graczem w historii ligi, który zdobył 2000 punktów, 1000 zbiórek i 500 asyst.

Nikola Jokic zapewnił sobie zdobycie tytułu MVP, zdobywając 65 na 100 głosów za pierwsze miejsce, które pochodziły od międzynarodowego panelu 100 dziennikarzy sportowych i nadawców. Joker zdoł łącznie 975 punktów. Joel Embiid zajął drugie miejsce z 706 punktami, a Giannis Antetokounmpo zdobywając 595 punktów zajął trzecie miejsce.

nikola jokic mvp nba 2022 voting

- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: