- Reklama -NikeNike

7 najlepszych sneakersowych kolaboracji Eminema

23 lutego 1999 roku Eminem aka Slim Shady wydał swój przełomowy album Slim Shady LP. Z tejże okazji postanowiłem ugryźć jakoś jego temat i powiązać to z naszą tematyką, czyli sneakersami.

Jak do tej pory amerykański raper współtworzył kilkanaście różnego typu projektów. Współpracował zarówno z Nike jak i z Jordan Brand. W jego portfolio znajdziemy kilka na serio mocnych wydań (niektóre kosztują tysiące dolarów). Jednakże nie wszystko co wyszło spod jego rąk było udane. Dziś skupię się na tych najciekawszych.

Bez zbędnego owijania w bawełnę. Przed Wami 7 najlepszych projektów butów, za którymi stał Eminem i jego wytwórnia.

Nike Artist Series 'Shady Burst’

Nike Artist Series Shady Burst

Rok: 2003

Buty powstały z okazji współpracy przy Nike Artist Series i była to pierwsza kolaboracja Eminema w historii i waśnie z tego powodu zasługuje by znaleźć się na tej liście. Projekt ten został zatutułowany Shady Burst i bazuje w głównej mierze na kolorze szarym. Logotypy Eminema pojawiają się na wkładkach, podeszwie oraz na deubre.

Charity Nike Air Max 1 'Big Proof’

Charity Nike Air Max 1 Big Proof

Rok: 2006

Eminem i ekipa spod znaku Swoosh ponownie połączyła siły w 2006 roku, a to za sprawą wspaniałej akcji i zbiórce pieniędzy na Eminem Marshall Mathers Foundation. Z tejże okazji powstało kilka wersji Air Maxów, w tym te Air Max 1 łączące biel z kolorem niebieskim i czerwienią. Podobne zestawienie znajdziemy również w najlepszej pozycji na tej liście. Projekt postał w nawiązaniu do zastrzelonego najlepszegi kupla Eminema z D12 – Proofa.

Charity Nike Air 180 'Shade 45′

Charity Nike Air 180 Shade 45

Rok: 2006

Kolejnym modelem, który w 2006 roku został wystawiony na aukcji charytatywnej, która zbierała pieniądze dla Eminem Marshall Mathers Foundation były Air Max 180. Projekt ten nawiązuje do stacji/audycji radiowej Shade 45. Połączono tu biel z czernią i ożywiono to pomarańczem na sznurówkach i bocznej łyżwie. Na tyle widzimy napis Shade 45.

Charity Nike Air Max 97 'Shady Records’

eminem-nike-air-max-97-signature

Rok: 2006

Raz jeszcze rok 2006 i aukcja charytatywna z modelem z serii Air Max. Znalazły się na tej liście nie tylko ze względu na swój projekt, ale również dlatego, że w tym roku mija 20 rocznica powstania Air Max 97 i takie projekty sprzed lat sprawiają, że zajawka na 97ki rośnie jeszcze bardziej. Tu mamy nawiązanie do wytwórni Shady Records, co widać w logotypie na mudguardzie z przodu buta.

Air Jordan 2 'The Way I Am’

Air Jordan 2 'The Way I Am'

Rok: 2008

Tu przenosimy się do 2008 roku i wchodzimy w kolaborację z Jordan Brand. Wybór padł na dość nietypowy i mało popularny model Air Jordan 2. Był to jeden z ulubionych modeli Eminema, a w tamtym okresie pomogły wypromować mu jego biografię The Way I Am. Cholewka to połączenie czerni i szarości, a biało czerwone teksty kawałków Eminema znajdziemy na obudowie toeboxa oraz na kołnierzu. Model ten był limitowany do ilości tylko 313 sztuk na cały świat.

Air Jordan 4 x Carhartt 'Eminem’

air-jordan-4-retro-carhartt-x-eminem-blk-chrome-white-012355_1

Rok: 2015

To ostatnia jak do tej pory kolaboracja Eminema. Ponownie współpraca odbyła się przy stołach projektowych Jordan Brand, ale obok Eminema pojawia się tu również ekipa Carhartt, która podobnie jak raper mocno związana jest z robotniczym miastem – Detroit. Projekt jest bardzo prosty, czarne płłotno tworzy cholewkę, którą osadzono na biało czarnej podeszwie. W ramach dodatków widzimy to srebrne oczka na sznurówki

Air Jordan 4 'Encore’

Air Jordan 4 ENCORE

Rok: 2005

Pierwsze miejsce nie mogło być inne. Air Jordan 4 zatytułoane Encore są limitowane najprawdopodobniej do ilości tylko 50 sztuk i były rozdane rodzinie i znajomym. Mała część produkcji została również rozdana fanom poprzez ogłoszony konkurs. Konstrukcja opiera się na niebieskim zamszu, a całość postawiono na biało czarno szarej podeszwie. Logotypy Eminema i Encore pojawiają się na zapiętce i za językiem. Projekt ten warty jest kilkadziesiąt tysięcy dolarów.


Jak to mawiał legendarny Gary Warnett aka Gwarizm – show love and drop knowledge! 

Byłbym Ci niezmiernie wdzięczny jakbyś udostępnił ten artykuł na Facebooku, forum czy grupie związanej ze sneakersami. Podziel się dobrą wiedzą i czymś ciekawym. Może to kogoś zainteresuje i wciągnie się w naszą tematykę. Zawsze to coś więcej niż kolejny post typu: jaki będzie na tym resell.

Dzięki

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category