- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleWydarzeniaadidas Ride the Sky – Dirtowe mistrzostwa w Katowicach | Pełna odsłona

adidas Ride the Sky – Dirtowe mistrzostwa w Katowicach | Pełna odsłona

adidas Ride The Sky przedstawia pełną odsłonę niepowtarzalnego miejskiego festiwalu muzyczno-rowerowego. 15 czerwca będzie przełomową datą z wielu przyczyn – połączenie niezwykłego miejsca z najbardziej ekstremalną dyscypliną jaką jest DIRT MTB oraz mega mocnym zapleczem muzycznym – jest gwarancją dobrej imprezy. adidas Ride The Sky to jednak przede wszystkim sportowe widowisko na najwyższym poziomie. Zawody są jedną z edycji pucharu świata FMB World Tour!

Do 15 czerwca pozostał niespełna miesiąc ale przygotowania już ruszyły pełną parą. Parę dni temu powstały specjalnie drewniane wybicia zwane kickerami. Zdjęcie poniżej przedstawia kicker przygotowany specjalnie na adidas Ride The Sky i jest to obecnie największa przeszkoda w Polsce. Dla porównania kicker który został wykorzystany do skoku nad pociągiem.

adidas Ride the Sky–Dirtowe mistrzostwa w Katowicach-Pełna odslona-2

Rozpoczęcie budowy toru pod Spodkiem zaplanowane jest na tydzień przed planowaną datą zawodów. 10 czerwca najbardziej charakterystyczny plac w Polsce zmieni się w wielki plan budowy. Sypanie glinianych skoczni wymaga niezwykłej precyzji i dokładności gdyż każdy szczegół może zaważyć na specyfice toru, a tym samym przełożyć się na bezpieczeństwo zawodników.

Zmagania zawodników rozpoczną się 15 czerwca w sobotę ok godziny 12:00. Wstęp na teren imprezy jest bezpłatny. Zawody będą trwać do ok godziny 22:00. Dla uczestników przeznaczonych jest wiele niezwykłych atrakcji. Wisienką na torcie umiejętności akrobatycznych będą zmagania w konkurencji Orginal Source Best Trick – czyli contest na jeden najlepszy i najbardziej spektakularną ewolucję podczas 10-metrowego lotu na wysokości 3 piętra. Podsumowaniem widowiska pod Spodkiem będzie koncert długo oczekiwanej gwiazdy Rap core – czyli My Riot na czele z Glacą. My Riot na przystanku Woodstock pokazało że potrafi rozruszać publiczność jak mało kto.

adidas Ride the Sky–Dirtowe mistrzostwa w Katowicach-Pełna odslona-1

Czy to koniec? Nie! Zakończeniem całodziennych zmagań najlepszych zawodników z całej Europybędzie afterparty w Oku Miasta naprzeciwko Spodka. Na uczestników afteru będzie czekało też kilka niespodzianek.

adidas Ride The Sky to nie tylko sport, ale też niezwykła festiwalowa atmosfera pełna wielu spontanicznych przygód, które na długo pozostaną w pamięci uczestników wydarzenia. Więcej informacji na temat imprezy już wkrótce na stronie adidasridethesky.com oraz facebook.com/adidasridethesky

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: