- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersAIR JORDAN IX „THE SPIRIT”

AIR JORDAN IX „THE SPIRIT”

Było Militia Green, była też nazwa Statue, jednakże Jordan Brand ochrzcił je jako The Spirit.

W 1993 roku Michale Jordan zdecydował się przejść na emeryturę. Władze Chicago Bulls zdecydowały się oddać mu hołd za lata świetności w ich drużynie i podziękować za trzy tytuły mistrza NBA, zrobili to poprzez rzeźbę MJ, którą umieszczono przed United Center. Tegoroczne wydanie butów Air Jordan 9 (butów, jakie widzimy na rzeźbie) poświęcono właśnie tamtejszym wydarzeniom.

Projekt opisywanych Dziewiątek został zdominowany przez kolor biały, który pojawia się na skórzanych panelach cholewki, biel widzimy również na spodzie podeszwy. Jednak za cały charakter butów odpowiadają dodatki w brązowo zielonym kolorze, które umieszczono na podeszwie oraz wyściółce. Do tego dochodzi czarny język, pasek na tyle i akcenty jak Jumpman czy numer 23. Warto też zwrócić uwagę na napis na wewnętrznej części języka, który pokazuje datę 1 Listopada 1994, jest to data odsłonięcia rzeźby.

Data premiery ustawiona jest na 22 sierpnia bieżącego roku. W Polsce ogarnie je sklep Ataf.

Air Jordan IX „The Spirit”
White/Black-Militia Green
302370-109
22 Sierpień 2015

AIR JORDAN IX-THE SPIRIT-1 AIR JORDAN IX-THE SPIRIT-2 AIR JORDAN IX-THE SPIRIT-3 AIR JORDAN IX-THE SPIRIT-4 AIR JORDAN IX-THE SPIRIT-5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: