- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaSklepyKultowy butik ALIFE po 20 latach zamyka swój flagowy sklep

Kultowy butik ALIFE po 20 latach zamyka swój flagowy sklep

Jeśli pomyślimy o kultowych i legendarnych sneakersowych butikach, które ukształtowały całe środowisko to na jednym z czołowych miejsc powinno być ALIFE. Niestety, butik który został otwarty 20 lat temu właśnie ogłosił, że kończy swoją działalność stacjonarną na Manhattanie.

Treis Hill, manager sklepu, tak oto opisał koniec sklepu Alife Rivington Club:

„Alife Rivington Club dało początek obecnemu pokoleniu sneakersowych i streetwearowych butików na całym świecie. Nie ma dziś osoby wpływowej w streetwearze, która nie postawiłaby stopy w naszym sklepie.

To było coś więcej niż tylko sklep stacjonarny, to miejsce spotkań młodzieży z centrum miasta, gościły w nim niezliczone koncerty na żywo z takimi raperami jak Drake, Nas, John Mayer, King Krule. Wychował pokolenie twórców.

Po 20 latach zamykamy sklep i opuszczamy Lower East Side.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli stworzyć magię.”

Alife zostało założone przez Roba Cristofaro i trzech innych jego znajomych w 1999 roku, a dwa lata później otwarto sklep Alife Rivington Club. W roku 2005 roku Treis Hill dołączył do Cristofaro, który jako jedyny z założycieli pozostał w firmie.

alife rivington club 0 alife rivington club 1 alife rivington club 2

Sklep miał bardzo skromny front. Z zewnątrz to stary, niepozorny kilkupiętrowy budynek. Aby dostać się do środka trzeba było zadzwonić dzwonkiem. Za to w środku całość wyglądała jak klub dla gentelmenów z drewnianym wystrojem, czerwonym dywanem i luksusowym sznytem.

Nowojorska mecca sneakersów i streetwearu, oprócz serwowania starannie wyselekcjonowanych propozycji, stała się również znana poprzez serię podwórkowych koncertów Alife Sessions.

Chociaż Alife żegna się z Rivington Street, Hill powiedział FN, że to nie koniec sprzedaży detalicznej dla firmy.

Szukamy odpowiedniej przestrzeni dla nas”, powiedział Hill i dodał „czegoś, co może żyć kolejne 20 lat. Rob i ja rozważamy kolejne opcje dla marki w sprzedaży detalicznej. W międzyczasie będziemy nadal istnieć online.”

 

 

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: