- Reklama -NikeNike

Aktualizacja Apple iOS 15.4 ma być dostępna od przyszłego tygodnia. Co nowego?

Apple nie tylko pokazało nowe urządzenia takie jak iPhone SE, iPad AirMac Studio oraz Studio Display, ale również zapowiedziało aktualizację Apple iOS 15.4. Ma ona być dostępna od przyszłego tygodnia.

Nowe uaktualnienie systemu będzie zawierało kilka udogodnień i zmian. Jednym z nich ma być nowe Face ID, który pozwala użytkownikom odblokowywać iPhone’y podczas noszenia maseczki na twarzy. Będzie się to wiązało z ponownym zeskanowaniem twarzy jeśli oczywiście będziemy chcieli z tego skorzystać. Funkcja ta będzie dostępna tylko dla serii iPhonów 12 i 13.

Inne nowe dodatki obejmują piąty głos Siri i funkcję bezpieczeństwa dla AirTags do śledzenia przedmiotów, która ostrzega użytkowników przed śledzeniem innych bez ich zgody. Wprowadzi również ulepszenia połączeń FaceTime, Live Text i aplikacji Pogoda. W iOS 15.4 pojawią się także kosmetyczne zmiany w emoji. Do systemu trafi aż 37 nowych emotek.

Ciekawą opcją jest także możliwość użycia iPhona jako terminala płatniczego i przyjmowania płatności bezpośrednio z poziomu telefonu. Niestety funkcja ta nie będzie jeszcze dostępna w Polsce.

Chociaż Apple nie podało dokładnej daty wydania, aktualizacja oprogramowania iOS 15.4 ma prawdopodobnie zostać wprowadzona w połowie miesiąca, 18 marca.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: