- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

Apple przedstawia iOS 16 – oto najważniejsze zmiany i udogodnienia

Apple podczas wczorajszej prezentacji na Worldwide Developers Conference 2022 zaprezentowało całe masę nowości. O nowym laptopie MacBook Air M2 już pisaliśmy, więc pora przedstawić nadchodzące zmiany i udogodnienia w Apple iOS 16.

Gigant z Cupertino nie wynalazł koła na nowo, ale wprowadził bardzo ciekawe propozycje, z których ucieszy się wielu użytkowników. Oto kilkanaście najważniejszych z nich.

apple ios 16 lock screen

Największą, a raczej najbardziej widoczną zmianą ma być wygaszacz / Lock Screen. Wraz z nadejściem nowego systemu będziemy mogli zmieniać dowolnie poszczególne elementy, chociażby font zegara i daty, a nawet dodawać małe widgety.

Kolejna nowość, którą zobaczycie na zablokowanym ekranie to powiadomienia, które będą mniej rozpraszające. Apple umieszcza je w rolce na dole ekranu.

apple ios 16 powiadomienia 1

apple ios 16 tryb skupienia

Jeśli cenicie spokój to ucieszycie się zapewne z jeszcze większej liczby możliwości ustawiania trybu skupienia.

Bardzo mocno wyczekiwaną zmianą, która pojawi się przy najnowszej aktualizacji to edycja wiadomości. Będziemy mogli od teraz kasować wysłaną i nieodczytaną wiadomość, a jeśli wystarczy tylko zmiana literówki to też będziecie mieli taką możliwość.

Jeśli chodzi o wiadomości to przy nowym systemie będziecie mogli tworzyć naklejki ze swoich własnych zdjęć, na przykład wyciąć automatycznie postać lub przedmiot ze zdjęcia.

To jednak nie koniec udogodnień w wiadomościach (ale nie tylko tam). Teraz podczas dyktowania tekstu można w czasie rzeczywistym poprawiać i zmieniać wprowadzony tekst.

apple ios 16 dyktowanie 1

apple ios 16 platnosc na raty

Mocnym uderzeniem w platformy typu Klarna będzie kolejna zmiana w Apple Pay. Przy zakupach będziecie mogli zadecydować czy kwotę do zapłaty będziecie chcieli zapłacić w całości czy rozbić do czterech rat i zapłacić bez odsetek i kosztów w późniejszym terminie.

Mało? No to kolejnym mocnym udogodnieniem ma być rezygnacja… z wpisywania haseł. Od teraz zamiast wpisywać hasło będziecie mogli skorzystać z Face ID lub Touch ID.

Jeśli lubicie podróżować i do tego potrzebujecie mapy to w Apple Maps będziecie mogli wprowadzić do 15 punktów pośrednich na Waszej trasie. Do tego wszystko będzie automatycznie synchronizowane pomiędzy Mac’iem i iPhonem.

Mało ciekawostek? Jeśli korzystaliście z Live Text odczytującego napisy ze zdjęć to teraz opadnie Wam szczęka, ponieważ funkcja ta będzie działała również z materiałów video. Do tego wprowadzono możliwość tłumaczenia, przeliczania waluty i kilka innych udogodnień.

apple ios 16 live text

apple ios 16 icloud shared photo library

Jeśli ktoś z Was jest blisko z rodziną lub znajomymi, a do tego jest fotografem na spotkaniach to będzie mógł podzielić się automatycznie zdjęciami ze wszystkimi bliskimi poprzez iCloud.

Wymienione powyżej zmiany i udogodnienia w systemie Apple iOS 16 będą dostępne od iPhone 8 aż po najnowsze modele 13 i SE drugiej generacji. Premiera ma się odbyć w lipcu bieżącego roku.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: