- Reklama -Samsung
Strona główna Lifestyle Technologia Apple MacBook Air, MacBook Pro i Mini w nowych odsłonach

Apple MacBook Air, MacBook Pro i Mini w nowych odsłonach

Wczorajsza prezentacja Apple skupiła się wokół nowego chipa M1. Ten mega wydajny procesor został właśnie zamontowany w nowych odsłonach urządzeń: MacBook Air, MacBook Pro i Mac Mini.

Ze względu na zagrożenie wirusem konferencja, podobnie jak dwie poprzednie w tym roku, odbyła się wirtualnie. Wydarzenie można było obejrzeć na żywo online, m.in. w serwisie YouTube.

Wspomniany wyżej M1 to pierwszy czip zaprojektowany przez samo Apple specjalnie dla komputerów Mac. Jak zapewnia Apple, 8-rdzeniowe CPU w czipie M1 jest 3,5 razy szybsze od poprzedniej generacji, a dodatkowo zapewnia do 6 razy wydajniejszą grafikę. Wszystko to przy znacząco mniejszym poborze energii, dzięki czemu nowe urządzenia mają działać po kilkanaście godzin na jednym ładowaniu.

W pierwszej kolejności został zaprezentowany MacBook Air, który dzięki czipowi M1 ma do 3,5x szybsze CPU i do 5x szybsze GPU, działa do 18 godz. na baterii (o 6 godz. dłużej niż w poprzedniej generacji). Cena za nowy Apple MacBook Air z czipem M1 wynosi od 5 199 zł do 10 499 zł za najmocniejszą konfigurację. Laptop będzie dostępny w trzech kolorach (złoty, srebrny, gwiezdna szarość).

apple macbook air

Na konferencji Apple zaprezentowało również 13-calowego MacBooka Pro. W tym przypadku chip Apple M1 dostarcza do 2,8x szybsze działanie procesora CPU oraz do 5x wydajniejszą grafikę. Tu również powalczono o wydajność baterii, która teraz wystarcza nawet na 20 godz. działania, czyli dłużej niż kiedykolwiek wcześniej w jakimkolwiek Macu.
Podobnie jak wyżej wspomniany poprzednik, nowy laptop serwowany jest z pamięcią RAM do 16 GB, pamięcią masową SSD do 2 TB, a także ekranem Retina 2560 x 1600 pikseli, kamerą FaceTime HD 720p. Nowy Apple MacBook Pro jest dostępny w cenach od 6 699 zł do 11 699 zł. Urządzenie jest serwowane w dwóch kolorach (srebrny, gwiezdna szarość).

apple macbook pro

Trzecim i ostatnim urządzeniem z nowym czipem Apple M1 jest Mac mini. W tym przypadku otrzymujemy do 3x szybsze CPU i do 6x szybszą grafikę. Maksymalnie możemy uzyskać pamięć RAM to 16 GB, a pamięci masowej flash – 2 TB. Nowe urządzenie jest dostępne w kolorze srebrnym i w cenie od 3 699 zł do 8 699 zł.

Wszystkie nowe urządzenia Apple można już kupić w ich oficjalnym sklepie internetowym pod tym linkiem.

apple mac mini

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: