- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaApple musi zapłacić ponad 0,5 miliarda dolarów zaległych podatków!

Apple musi zapłacić ponad 0,5 miliarda dolarów zaległych podatków!

Apple i rząd Francji doszli do porozumienia i amerykański gigant zgodził się zapłacić ponad pół miliarda dolarów zaległych podatków.

Oczywiście nie podano oficjalnie konkretnej kwoty, ale spekuluje się, że osiągnie ona poziom 571 milionów dolarów.

Jako firma wielonarodowa jesteśmy regularnie kontrolowani przez władze fiskalne na całym świecie – napisano w oświadczeniu francuskiego oddziału Apple. Poinformowano także, że szczegóły po przeprowadzonym audycie francuskiego fiskusa zostaną opublikowane.

Francja wraz z kilkoma innymi narodami europejskimi, próbowała zmusić duże firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Amazon i Microsoft (GAFAM) do płacenia wyższych podatków. Dzieje się tak dlatego, że firmy europejskie płacą ponad 20 procent podatków, podczas gdy wspomniani technolodzy płacą mniej niż połowę z tego.

Niestety dla tego kraju niektóre państwa członkowskie mają wątpliwości z wprowadzeniem takiego rozwiązania, przez co cała procedura wydłuża się w czasie.

Jeśli nowe prawo zostałoby przegłosowane i przyjęte to największe firmy z tego sektora, takie jak Apple, Facebook czy Google, musiałyby płacić podatek w wysokości 3 proc. przychodów, które uzyskały na terenie Unii Europejskiej.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: