- Reklama -NIkeNIke

APPLE PREZENTUJE IPHONE 7

W dniu dzisiejszym odbyła się najważniejsza konferencja pokazująca nowe technologie i urządzenia. Mowa tu oczywiście o prezentacji Apple, która dotyczyła nowych rozwiązań w ich oprogramowaniu, ale przede wszystkim prezentacji nowego iPhone’a 7.

Nowy smartfon od Nadgryzionego Jabłka będzie teraz wodoodporny, co jest chyba największą wprowadzoną zmianą. Poprawiono Home Button, który będzie inaczej reagował na nacisk. Przedstawiono również nowy aparat i kamerę. Będzie on miał teraz matrycę o rozdzielczości 12 Megapikseli, do tego dochodzi aż sześć soczewek i obiektyw o jasności F/1.8. Dzięki temu zdjęcia będą 4x lepsze przy software’owym zoomie, pozwoli to również na rozmycie tła i bokeh (w wersji Plus). Z kolei przednia kamera będzie ulepszona z 5 MP do 7 MP.

Pierwszy raz w historii wprowadzono głośniki stereo, które będą 2 razy lepsze niż w poprzedniej wersji. Od teraz słuchawki będą podłączane przez złącze Lightining, a nie przez Jacka (na szczęście w opakowaniu znajdziemy przejściówkę Lightning-minijack). Niestety pojawia się tu jednak problem jednoczesnego słuchania i ładowania urządzenia.

Apple wprowadza również bezprzewodowe słuchawki AirPods, które będą wyposażone w sensory podczerwieni. Uruchamiają się, gdy jesteśmy gotowi słuchać, wyczuwają dotyk, wibracje i źródło dźwięku, mają również wbudowany mikrofon. Niestety ich cena sięgnie poziomu około 160 dolców.

Przejedźmy do bebechów. Procesor w iPhone 7 będzie całkiem nowy – A10 Fusion (64-bitowy, cztery rdzenie). Dwa rdzenie będą energooszczędne, a telefon będzie się między nimi przełączał tak by zaoszczędzić energię w zależności od tego co będziemy wykonywać na naszym smartfonie. Procesor jest o 50% szybszy od tego zastosowanego rok temu i trzykrotnie szybszy od dwuletniego GPU. W tym samym czasie jego zapotrzebowanie na energię spadło kolejno o ⅓ oraz ⅔.

Bardzo ważnym aspektem jest wydłużenie życia baterii, teraz będzie ona działała o 2h dłużej niż w iPhone 6s i o 1h dłuzej w wersji Plus.

Data premiery Apple iPhone 7  ustawiona jest na 16 września (9 września – preordery; 16 września – sprzedaż na pierwszych rynkach; 23 września – premiera w Polsce). Jeśli chodzi o warianty to będą dostępne pojemności 32GB, 128GB oraz 256GB. Jeśli chodzi o kolorystykę to przewidziano 5 wariantów, w tym dwa zupełnie nowe – błyszcząca i matowa czerń.

Ceny iPhone 7:

32GB – 3349 zł
128GB – 3879 zł
256GB – 4399 zł

Ceny iPhone 7 Plus:

32GB – 3949 zł
128GB – 4479 zł
256GB – 4999 zł

https://www.youtube.com/watch?v=Q6dsRpVyyWs

 

appleiphone7-2 appleiphone7-3 appleiphone7-4 appleiphone7-5 appleiphone7-6

https://www.youtube.com/watch?v=sbios0u2Px8

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RdtHX15sXiU

 

airpods4 appleiphone7-1 airpods3

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: