- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaApple uśmierca iTunes wraz z nowym uaktualnieniem macOS Catalina

Apple uśmierca iTunes wraz z nowym uaktualnieniem macOS Catalina

Nowe uaktualnienie macOS Catalina 10.15 właśnie zadebiutowało i obok szeregu zmian oraz dodatków zrezygnowano również z iTunes!

Po niemalże 20 latach funkcjonowania (i denerwowania) Apple „uśmierciło” iTunes, które zostało zastąpione oddzielnymi aplikacjami dla Apple TV, Apple Music i podcastów, które oferują nowe sposoby organizowania i korzystania z multimediów. Ważne info dla DJ-ów – aktualizacja całkowicie wyczyści Wasze biblioteki muzyczne związane z iTunes i nie odczytacie plików XML w Serato, Traktor lub Rekordbox.

Odświeżone oprogramowanie na komputery Mac zadebiutowało przedwczoraj wieczorem i wprowadziło kilka ciekawych zmian. Dzięki aktualizacji do macOS Catalina 10.15 posiadacze komputerów z systemem macOS mogą wykorzystać swój zegarek Apple Watch do potwierdzania swojej tożsamości, dzięki czemu nie trzeba będzie wpisywać hasła w niektórych formularzach.

Kolejnym dodatkiem jest tryb SideCar, który realizuje natywnie wykorzystanie iPada jako drugiego ekranu. Rok po debiucie w systemie iOS na iPhone’ach i iPadach funkcja o nazwie „Czas przed ekranem” trafiła również na komputery. Warto jeszcze wspomnieć chociażby o automatycznym przełączaniu się trybu ciemnego na jasny, co nie wymaga już instalowania dodatkowej aplikacji, nowym mechanizmie sterowania komputerem za pośrednictwem własnego głosu, a także dostępie do gier w ramach abonamentu Apple Arcade w sklepie Mac App Store.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: