- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1

Oto buty atmos x adidas Superstar nawiązujące do legendarnego psa Hachiko

Kreatywność ekipy japońskiego sklepu atmos nie ma granic, a ich zamiłowanie do przenoszenia zwierzęcych motywów na buty znane jest na całym świecie. Dzisiejszy bohater, czyli buty adidas Superstar idealnie wpasowują się w ich stylistykę.

Główną inspiracją ekipy z Tokio był legendarny pies Hachiko. Był to pies rasy akita, który codziennie odprowadzał swojego właściciela – japońskiego profesora Hidesaburō Ueno, gdy ten wychodził do pracy. Czekał na niego każdego wieczoru na tokijskiej stacji kolejowej w dzielnicy Shibuya. Niestety pewnego dnia profesor nieoczekiwanie zmarł w pracy. Nie wiedząc o tym Hachikō, przychodził codziennie, czekał w tym samym miejscu nieprzerwanie prawie 10 lat, aż do swojej śmierci, w nadziei na powrót swojego pana, który jednak nigdy nie wrócił.

hachiko

Przechodząc już do projektu. Na warsztacie był kultowy model adidas Superstar, który pomimo kilkudziesięciu lat nadal jest w czołówce najpopularniejszych i najbardziej lubianych sneakersów w historii.

Projektanci japońskiego sklepu odnieśli się do klasycznej propozycji nadając jej nowy wymiar poprzez zastosowane materiały i rozwiązania. Konstrukcja cholewki opiera się na końskim włosiu w żółto beżowym odcieniu, co ma odwzorowywać sierść wspomnianego wyżej psiaka. Dla przełamania wprowadzono ciemnobrązowe zamszowe trzy paski, zapiętki i sznurówki. Jasnokremowa muszla na przodzie buta, podeszwa oraz skórzana wyściółka wieńczą myśl designerów.

Kropką nad i wydaje się być metalowa 'metka’ na języku. To jednak nie koniec ciekawostek i akcentów, ponieważ na podeszwie umieszczono namiary na miejsce, gdzie znajduje się pomnik Hachiko. Natomiast na tyle widzimy wzór rodem z jego szelek.

Buty atmos x adidas Superstar „Hachiko” wyjdą już 18 września. Dochody z qichsprzedaży zostaną przekazane na wsparcie Shibuya Ward Official Souvenir Project.

atmos x adidas superstar hachiko gw3471 1 atmos x adidas superstar hachiko gw3471 2 atmos x adidas superstar hachiko gw3471 3 atmos x adidas superstar hachiko gw3471 4 atmos x adidas superstar hachiko gw3471 5

 

- Reklama -Air Jordan 5Air Jordan 5

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: