- Reklama -Air Jordan 11Air Jordan 11
Strona głównaSztukaMuzykaAż 83% przychodów branży muzycznej pochodzi z platform streamingowych

Aż 83% przychodów branży muzycznej pochodzi z platform streamingowych

Recording Industry Association of America (RIAA) w swoim najnowszym raporcie donosi, że aż 83% przychodów branży muzycznej pochodzi z platform streamingowych.

Nowy roczny raport pokazuje, że całkowite przychody z nagrań muzycznych wzrosły o około 9,2 procent w porównaniu do 2020 roku i osiągnęły poziom 12,2 miliarda dolarów. To najwyższy poziom od 2005 roku, kiedy to przychody wyniosły 12,3 miliarda.

struktura przychodow z muzyki 5

W dużej mierze było to spowodowane wzrostem strumieniowego przesyłania muzyki (wzrost przychodów o 13,4% do poziomu 10,1 mld USD), napędzanym przez pandemię COVID-19. Ten wzrost przychodów jest stosunkowo znaczącym wzrostem w porównaniu do odnotowanych w 2019 r. 8,9 mld USD. Zarówno Spotify, jak i Apple Music były dwiema dominującymi platformami streamingowymi, a cały rynek płatnego streamowania zebrał około 7 miliardów dolarów. Natomiast subskrypcje wzrosły z poziomu 60,4 miliona do 75,5 miliona.

struktura przychodow z muzyki 1

Po zestawieniu wszystkich tych danych widzimy, że aż 83% przychodów branży muzycznej pochodzi ze strumieniowego przesyłania danych.

Podczas gdy sprzedaż płyt CD i cyfrowych plików do pobrania nadal spada, winyl, co zaskakujące, odnotował wzrost sprzedaży – 29,2 procent (619,6 miliona USD) w porównaniu z rokiem ubiegłym.

struktura przychodow z muzyki 2 struktura przychodow z muzyki 3 struktura przychodow z muzyki 4

- Reklama -Air Jordan 1
- Reklama -Air Jordan 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: