- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaSztukaStreet ArtBanksy pojawia się we własnym video?! Przy okazji przypomina o noszeniu maseczek

Banksy pojawia się we własnym video?! Przy okazji przypomina o noszeniu maseczek

Nieuchwytny i tajemniczy Banksy pojawia się (prawdopodobnie to on) we własnym nagraniu video! Przy okazji przypomina londyńczykom i wszystkim innym na świecie o noszeniu maseczek na twarzy.

Brytyjski artysta street art pochodzący z Bristolu już kolejny raz w swoich pracach nawiązuje do obecnie panującej pandemii. Najpierw w połowie kwietnia pokazał, że nawet on pracuje na Home Office prezentując instalację we własnej toalecie, a następnie kolejnym dziełem zatytułowanym „Game Changer” pokazał kto jest prawdziwym bohaterem podczas walki z wirusem.

Dziś po kilku miesiącach od tamtych wydarzeń wrzucił do sieci krótkie video, na którym pierwszy raz widzimy samego artystę (najprawdopodobniej to on). Uznał, że kwestia związana z noszeniem maseczek w miejscach publicznych są na tyle ważna, że postanowił „przedstawić” samego siebie dla podkręcenia zasięgu. Choć z drugiej strony może to być jego współpracownik wykonujący szablony i napisy na zlecenie artysty.

Na krótkim video zatytułowanym „London Underground – undergoes deep clean” widzimy jak osoba ubrana w kombinezon wpada do londyńskiego metra i w środku wagonów wrzuca szablony ze szczurami, które już nie raz były bohaterami jego prac. Jeden przedstawia kaszlącego szczura, drugi z kolei leci na maseczce jak ze spadochronem, a jeszcze inny zaplątał się we własną maseczkę.

Na końcu klipu video pojawia się napis „I get lockdown, but I get up again”, odnoszący się do hitu Chumbawamby z 1997 r. „Tubthumping”.

Transport for London (TFL) usunie pokazane na video dzieła, ponieważ narusza to ich „surową politykę antygraffiti”. Instytucja dodała jednak, że popiera jego działania związane z noszeniem maseczek i chciałaby by Banksy namalował raz jeszcze coś podobnego w „odpowiedniej lokalizacji”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez THE ILLEST (@theillestmag)

- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: