- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

Banksy i jego sześć nowych prac stworzonych w Paryżu!

Brytyjski uliczny artysta Banksy po strolowaniu Brytyjskiej Akademii Sztuk Pięknych wybrał się w krótką podróż do Paryża. Nie była to taka zwyczajna podróż. Oprócz tego, że była to jego pierwsza wizyta w stolicy Francji to jeszcze nie omieszkał zostawić po sobie kilku śladów.

Na załączonych do wpisu fotografiach możecie zobaczyć aż sześć nowych prac Banksy’ego.  Artysta jak zwykle zostawił nas z dziełami, które mają mocny przekaz. Zwróćcie uwagę na czarnoskórą dziewczynkę zamalowującą swastykę różowymi wzorkami czy jeźdźca na koniu z zarzuconą na ciało płachtą materiału w czerwieni albo człowieka karmiącego psa kością z odpiłowanej wcześniej nogi. To tylko kilka z tych dzieł, które zobaczycie na poniższych zdjęciach.

[Interpretacja via sportpomnikow – wykop] Czarna dziewczynka zamalowująca swastykę to nic innego jak alegoria politycznej poprawności, która działa w jednym kierunku i biali mogą być rasistami za to czarni wobec białych już nie, bo ta forma rasizmu to według lewicy wyrównywanie krzywd. Postać na koniu w czerwonej szmacie to ewidentna satyra ze słynnego obrazu Jacques-Louis David Napoleon przekraczający Alpy. Według niego francuska rewolucja zapląsała się w swoich czerwonych ideałach i zaraz się z konia spadanie. Pies z obciętą łapą i gość z piłą częstujący go kością, to według mnie także satyra ze współczesnego państwa socjalnego. A szczur na korku od szampana to nic innego jak zapętlenie współczesnego konsumpcjonizmu.  

Nawet jeśli nie jesteś fanem Banksy’ego tak samo jak my albo uważasz, że sztuka nie może być fajna, to jesteśmy pewni, że będziesz pod ogromnym wrażeniem tych prac!

Swoją drogą, ciekawe gdzie Banksy zawita w niedalekiej przyszłości, kto wie może kiedyś odwiedzi Polskę?!

Banksy Paris-1 Banksy Paris-2 Banksy Paris-3 Banksy Paris-4 Banksy Paris-5 Banksy Paris-6 Banksy Paris-7 Banksy Paris-9 Banksy Paris-10 Banksy Paris-11 Banksy Paris-12 Banksy Paris-13 Banksy Paris-14 Banksy Paris-15 Banksy Paris-16 Banksy Paris-17 Banksy Paris-19 Banksy Paris-20 Banksy Paris-21 Banksy Paris-22 Banksy Paris-23

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: