Banksy i jego nowy mural przedstawiający ucieczkę z więzienia w Reading

banksy reading

Brytyjski artysta Banksy powraca z kolejnym swoim dziełem, z którym możecie się zapoznać poprzez poniższe zdjęcia. Tym razem praca przedstawia ucieczkę z więzienia w Reading.

Na jednym z murów okalających więzienie w Reading w Wielkiej Brytanii nieuchwytny i tajemniczy artysta przedstawia mężczyznę używającego zawiązanych prześcieradeł do „ucieczki” z więzienia. Według domysłów tą osobą może być słynny pisarz Oscar Wilde. Przebywał on w tym więzieniu w okresie od 1895 do 1897. Został skazany za „przestępstwa homoseksualne”, które były wtedy karalne w Wielkiej Brytanii. Może o tym świadczyć maszyna do pisania będąca zakończeniem wspomnianej 'liny’. Podczas odsiadki Wilde napisał utwór „Ballad of Reading Gaol”, czyli Ballada o więzieniu w Reading.

Praca, która pojawiła się w miniony weekend powstała przy okazji kampanii, która ma ochronić więzienie przed sprzedażą. Ostatni więzień opuścił jego mury w 2013 roku, a budynek został wystawiony na sprzedaż przez rząd w 2019 roku. Lokalni działacze i aktywiści starają się by miejsce to stało się ośrodkiem sztuki, a nie budynkami mieszkalnymi.

Banksy jeszcze nie ogłosił i nie potwierdził, że to jego dzieło. Powinno się to odbyć w ciągu najbliższych dni poprzez jego Instagram. Zatem na chwilę obecną sprawdźcie poniższe zdjęcia.

banksy reading 0 banksy reading 1 banksy reading 2 banksy reading 3 banksy reading 4 banksy reading 5 banksy reading 6