- Reklama -Samsung
Strona główna Sztuka Street Art Banksy stworzył nową instalację The GrossDomesticProduct™, która wygląda jak sklep

Banksy stworzył nową instalację The GrossDomesticProduct™, która wygląda jak sklep

Po nieautoryzowanej instalacji podczas Venice Biennale 2019, Banksy tym razem tworzy instalacje na kilka chwil przed startem wystaw Frieze London 2019. Nieuchwytny brytyjski artysta udał się do dzielnicy Croydon w południowym Londynie, aby założyć sklep z artykułami domowymi GrossDomesticProduct ™.

Sklep z dużymi oknami wychodzącymi na ulicę, „gdzie sztuka irytuje życie”, to klasyczny pokaz pomysłowości artysty i ostrego jak brzytwa rozumu i humoru. Jako całość, projekt wprowadza nową koncepcję Street Artu, przejmując całe okno wystawowe opuszczonego sklepu. Ale to poszczególne ekspozycje i towarzyszący im opis, aranżacja i cała koncepcja są tym, co wyróżnia Banksy’ego na tle innych artystów.

Ja donosi Belfast Telegraph, Banksy twierdzi, że został zmuszony do otwarcia własnego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego po sporze prawnym z udziałem firmy zajmującej się kartkami okolicznościowymi.

„Firma zajmująca się kartkami okolicznościowymi kwestionuje znak towarowy, który posiadam dla mojej sztuki, i próbuje przejąć pieczę nad moim imieniem Banksy, aby mogła legalnie sprzedawać swoje fałszywe towary”, stwierdził nieuchwytny artysta, dodając, że „jest to prawdopodobnie najmniej poetycki powód, aby kiedykolwiek tworzyć sztukę ”.

A co znajdziemy na poszczególnych sklepowych witrynach? „Oferta” obejmuje ruchomą zabawkę do monitorowania łóżeczka dziecięcego, a także „zestaw do wczesnego uczenia się liczyć” składający się z drewnianych figurek uchodźców które musimy policzyć podczas wchodzenia na pakę samochodu dostawczego. Dochodzą do tego wycieraczki pod drzwi wykonane z kamizelek ratunkowych uchodźców ocalonych z wybrzeży Morza Śródziemnego, a także mieniąca się kula disco wykonana ze starego hełmu policyjnego, talerze / zegary z biegnącymi szczurami nawiązujące do jednej z poprzednich prac artysty. Dopełnieniem są działa na płótnie, poduszkach, a nawet źle wykonane koszulki, kubki i talerze „Banksky’ego”.

Instalacja na witrynach sklepowych prezentuje zarówno absolutne klasyki Banksy’ego, jak i dzieła z ostatnich miesięcy. Pojawia się również kamizelka kuloodporna z brytyjską flagą stworzona dla Stormzy’ego na Glastonbury.

Witryny sklepowe będą udostępnione widzom przez kilka tygodni, ale produkty będą dostępne do zakupu tylko za pośrednictwem strony internetowej  Grossdomesticproduct.com, gdzie ceny rozpoczynać się będą od kwoty 10 funtów, a będziemy mogli kupić puszki z farbą w sprayu czy torebki wykonanej z cegły. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na łodzie ratunkowe dla uchodźców z Afryki, które są konfiskowane przez władze Włoch.

Banksy The GrossDomesticProduct London 0 Banksy The GrossDomesticProduct London 1 Banksy The GrossDomesticProduct London 2 Banksy The GrossDomesticProduct London 3 Banksy The GrossDomesticProduct London 4 Banksy The GrossDomesticProduct London 6 Banksy The GrossDomesticProduct London 7 Banksy The GrossDomesticProduct London 8 Banksy The GrossDomesticProduct London 9 Banksy The GrossDomesticProduct London 10 Banksy The GrossDomesticProduct London 11 Banksy The GrossDomesticProduct London 12 Banksy The GrossDomesticProduct London 13 Banksy The GrossDomesticProduct London 14 Banksy The GrossDomesticProduct London 15 Banksy The GrossDomesticProduct London 16

Sourcejuxtapoz
- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: