Holenderski skateshop Ben G, który miał swego czasu wspólny sklep z Patta w Amsterdamie, wchodzi właśnie w kolaborację z kultową marką Converse.

Przedstawiciele i designerzy obu ekip połączyli siły i wzięli na warsztat model Chuck Taylor All Star Pro, a efekty ich działań widzicie poniżej. Gumowa podeszwa z wkładką Lunarlon oraz osłoną ‚ollie’ została zabarwiona na biało, z kolei cholewka to odejście od tradycyjnego płótna i ukłon w stronę skóry w kolorze czarnym, która dodatkowo została pokryta cieniutkimi i malutkimi poziomymi nacięciami. Przechodzimy na język, gdzie widzimy odwołanie do Benny’ego Komali, współzałożyciela sklepu, chodzi o łezkę i dwie kreski, chodzi o jego tatuaż smutnych oczu. Z kolei nawiązania do sklepu widzimy na wewnętrznej częsci języka i na wkładce.

Premiera bohatera tego wpisu przewidziana jest na 22 czerwca w sklepach Ben-G oraz Converse.com.

Ben-G x Converse Chuck Taylor All Star Pro OP-0 Ben-G x Converse Chuck Taylor All Star Pro OP-1 Ben-G x Converse Chuck Taylor All Star Pro OP-2 Ben-G x Converse Chuck Taylor All Star Pro OP-3 Ben-G x Converse Chuck Taylor All Star Pro OP-4

Reklama
air jordan