Każdy kto śledzi mnie na Instagramie wie, że jestem zakochany w Jordanach, a drugą pasją jest siłownia i dźwiganie ciężarów. Zazwyczaj w mojej głowie nie pojawiało się pytanie: jakie buty na trening? Brałem pierwsze lepsze z szafy, a że mam ich dużo to tak leciało, codziennie inne. Jedynym wyjątkiem był dzień w którym ćwiczyłem dolne partie mięśniowe i decydowałem się na przysiady ze sztangą. Decydowałem się wtedy na coś stabilnego i z twardą podeszwą. Niestety jakiś czas temu dorobiłem się kontuzji pleców i odpuściłem siłownie na kilka miesięcy, waga poszła w górę i niestety nie było zbyt ciekawie. Na szczęście wróciłem i wszystko powoli wraca do normy.

Ktoś z przedstawicieli Nike musiał mnie chyba obserwować, zauważył moją chęć do treningów, więc postanowił wesprzeć mnie w działaniach i podesłał nowe buty na siłownie i do treningu, ale takiego innego niż zazwyczaj. Moje codzienna rutyna to rozgrzewka, ciężkie sztangi i hantle, ewentualnie maszyny, a tu mam szansę przetestować buty do treningów obwodowych i treningów kardio, coś co przyda się teraz przy końcowym etapie zrzucania wagi. Na trening w zaprzyjaźnionej siłowni w naszym mieście – Fitness & Squash Complex Głogów wpadłem z Martyną z Estill Mag, która również opisała swoje wrażenia.

Buty na trening Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 1

Buty na siłownię Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 2

Buty do crossfitu Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 3

Buty do treningu na siłowni Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 4

Buty na trening Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 5

Buty na trening Nike Zoom Train Complete

To właśnie one wpadły mi do rąk i są bohaterem tej recenzji, a poniżej przedstawię Wam moją opinię na ich temat. Jest tu stosunkowo młody model, którego cechuje szybkość i stabilność. Teraz niektórych mogę zanudzić, a innych zaciekawić, ponieważ wchodzimy w sprawy techniczne. Będzie krótko i zwięźle.

Widoczne tu buty na trening od Nike są wyposażone w linki Flywire, których zadaniem jest idealne dopasowanie cholewki do stopy, zaciagamy sznurówki i wszystko powinno się dobrze trzymać i przylegać. W podeszwie znajdziemy jedną z najlepszych technologii Nike jeśli chodzi o amortyzację. Mowa tu o poduszce Zoom, która w tym przypadku jest widoczna w całości. Ciekawy bajer, można zobaczyć na własne oczy jak ona działa. Amortyzacja przydaje się przy wszelkiego rodzaju treningach cardio, podskokach na skrzynię, skakance, przysiadach z wyskokiem i tym podobnych ćwiczeniach. Moim zdaniem bardzo ciężkie przysiady ze sztangą na plecach i dużym obciążeniem odpadają przy takim rodzaju butów, nie czuł bym się pewnie i stabilnie, ale mniejsze ciężary jak najbardziej wchodzą w grę.

Buty na trening z ciężarami Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 6

Buty na trening Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 8

Buty do siłowni Nike Zoom Train Complete - testy i recenzja 9

Sama konstrukcja wykonana jest z siateczki, przy czym w newralgicznych miejscach mamy ochronną powłokę. Chodzi tu o palce, okolice śródstopia czy wzmocniona konstrukcja pięty chroniąca ją przed uderzeniami i podkręceniami. W kwestii wentylacji i oddychalności to Flyknity oczywiście wygrywają. Są to jednak dwa rodzaje butów o innych celach. Sam język jest mięciutki i wszelkiego rodzaju ruchliwość nie powoduje, że ten język nas uwiera, przeszkadza czy usztywnia. Jedyny minus jest taki, ze jest on zintegrowany z cholewką i jeśli ktoś ma grubą stopę to może mieć problem z zakładaniem butów. A propos dopasowania, to jest ono bardzo dobre, buty przylegają do stopy idealnie, a może nawet za bardzo. Wydaje mi się, że przy butach treningowych powinienem je mieć pół rozmiaru większe niż zazwyczaj noszę, zwłaszcza że w tym przypadku buty są wąskie.

9

Podsumowanie

W ramach podsumowania – Nike Zoom Train Complete to dobre buty na trening, ale jeśli bierzemy się za cardio, tabatę, robimy coś szybkiego, często skaczemy, lekko biegamy czy potrzebujemy stabilności. Sprawdzą się również jako buty na siłownię.

Teraz zapewne zapytacie, gdzie takie buty na siłownię można kupić. Ten konkretny model znajdziecie pod tym linkiem. Natomiast cały zestaw butów do ćwiczeń, które dobierzecie indywidualnie pod swój trening znajdziecie w sklepie Nike pod tym odnośnikiem.

 

 

Reklama
air jordan