- Reklama -NikeNike

Café Kitsuné otwiera nową lokalizację na Brooklynie

Parysko tokijska marka Maison Kitsune swoją pierwszą nowojorską lokalizację Café Kitsuné otworzyła w 2019 roku w West Village. Teraz mieszkańcy Wielkiego Jabłka mogą odwiedzać również nową kawiarnię w Boerum Hill na Brooklynie.

Nowe miejscówki zostały zaprojektowane przez współzałożyciela marki – Masaya Kurokiego. Obejmują one klasyczne paryskie bistro / kawiarnię, które serwuje wykwintne słodkie i pikantne wypieki, przestrzeń Galerie Kitsuné na wystawy sztuki oraz koktajl bar odzwierciedlający francusko-japońskie dziedzictwo marki z wyselekcjonowanym wyborem naturalnych win, sake i koktajli.

W ramach ciekawostki podamy fakt, że merch dla nowej miejscówki – torbę i koszulki – zaprojektował polski artysta i ilustrator Michał Loba.

michal loba cafe kitsune new york 1 michal loba cafe kitsune new york 2

W kawiarni zachowane są zabytkowe mury z cegły i naturalne wapno. Przywołuje to mieszankę nowoczesności i ciepła, podczas gdy duże okna wychodzące na ulicę rozciągają się na całej długości sklepu, zapewniając mnóstwo naturalnego światła i widok na wysadzaną drzewami okolicę.

Do tego dochodzi przestrzeń handlowa z odzieżą, artykułami gospodarstwa domowego, zastawami stołowymi i akcesoriami. Małe épicerie sprzedaje również swoje charakterystyczne ziarna kawy i domowej roboty granolę stworzona we współpracy z pobliską piekarnią Burrow.

Natomiast galeria to czysta biała przestrzeń przeznaczona do wystawiania dzieł sztuki wschodzących artystów z różnych mediów.

Z kolei dla fanów wieczornych spotkań powstał bar. Widzimy tam intymny salon, który służy jako miejsce z cotygodniowymi występami DJ-ów.

CAFÉ KITSUNÉ BOERUM HILL
112 Bond Street – Brooklyn, NY 11217
Poniedziałek – NIedziela: 8:00 – 20:00

THE BAR AT CAFÉ KITSUNÉ
104 Bond Street – Brooklyn, NY 11217
Środa – Sobota: 17:00 – 24:00

cafe kitsune brooklyn 1 cafe kitsune brooklyn 2 cafe kitsune brooklyn 3 cafe kitsune brooklyn 4 cafe kitsune brooklyn 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: