- Reklama -NIkeNIke

Chińska firma Anta skopiowała Nike VaporMax!

Trzeba przyznać, że tegoroczna nowość, czyli buty Nike Air VaporMax to jeden z tych modeli, które się kocha albo nienawidzi. Jest to także but, które wyprzedza swoje czasy, a jego projekt jest przełomowy.

Nie dziwi więc fakt, że wzbudza również spore zainteresowanie wśród konkurencji, zwłaszcza tej chińskiej. Jedną z firm, która jawnie skorzystała z projektu VaporMaxów jest marka Anta. Tak, ta sama która sponsoruje kilku amerykańskich koszykarzy NBA, więc nie jest to jakaś mało znana marka, lecz duży gracz. Podczas, gdy cena produktu Nike ustawiona jest na wysokości 190 dolarów, chińska kopia czy też odpowiednik wyceniony jest na zaledwie 50 dolarów.

Projekt Anty jest na tyle podobny, że Nike mogłoby śmiało wytoczyć działa i spotkać się z nimi w sądzie. Po ogromnym zainteresowaniu i presji ze strony światowych mediów chiński producent na chwilę obecną wycofuje swoje produkty ze sklepów. Przynajmniej do czasu aż ich wersja nie będzie się znacząco różniła od projektu Nike.

Chinska firma Anta skopiowala Nike VaporMax-1 Chinska firma Anta skopiowala Nike VaporMax-2 Chinska firma Anta skopiowala Nike VaporMax-3 Chinska firma Anta skopiowala Nike VaporMax-4

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: