- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaLifestyleTechnologiaNie wiesz co to jest Clubhouse? Poznaj nową aplikację opartą na dyskusjach...

Nie wiesz co to jest Clubhouse? Poznaj nową aplikację opartą na dyskusjach audio

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie wiesz co to jest Clubhouse to czas najwyższy nadrobić zaległości. Aplikacja / portal społecznościowy na zaproszenie rośnie siłę i właśnie strzeliło mu 8 milionów pobrań z App Store!

Aplikacja wystartowała w 2020 roku, a za jej założeniem stali Paul Davison oraz Rohan Seth. Aplikacja jest obecnie wyceniana przez rynek na ok. miliard dolarów, a tygodniowo ma 2 mln użytkowników na świecie.

Tak dobre wyniki udało się uzyskać pomimo tego, że do Clubhouse można się dostać jedynie przez zaproszenie i jeśli się posiada iPhone’a. Według firmy zajmującej się analizą danych mobilnych liczba pobrań gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z 3,5 miliona na początku lutego do 8,1 miliona obecnie.

Wiele z jego niedawnego sukcesu można przypisać różnym głośnym nazwiskom, które pojawiły się w aplikacji. Mamy tu na myśli dyrektora generalnego Tesli Elona Muska czy założyciela Facebooka Marka Zuckerberga. Pojawili się tam również Oprah Winfrey, Ashton Kutcher, Lindsay Lohan i wiele, wiele innych. Drugim czynnikiem jest trudny dostęp, ale o tym poniżej.

jak dziala clubhouse zaproszenie

Co to jest Clubhouse?

Jest aplikacja tworząca sieć społecznościową opartą na rozmowach audio. Jedni twierdzą, że to klub dyskusyjny, a inni że to podcast na żywo z możliwością włączenia się do rozmowy podczas słuchania.

Jest tp platforma oparta jedynie na audio. Nie zobaczycie tam zdjęć, video i tym podobnych opcji. Nie ma też tekstu, no może poza opisem pokoi czy Twojego Bio, gdzie możesz podłączyć Twitter i Instagram.

Spokojnie, to nie będzie zabójca Facebooka. Tam komunikujesz się ze znajomymi. W tym przypadku komunikujemy się raczej z nieznajomymi, coś na wzór Twittera.

Jak dostać się do Clubhouse i jak się zarejestrować?

Zaproszenie do Clubhouse możne dostać tylko od innego użytkownika, który ma już tam swoje konto. Co ciekawe, na Twoim profilu na stałe pojawi się w opisie imię i nazwisko osoby, która Cię zaprosiła.

Po tym jak założysz tam swoje konto to sam dostajesz kolejne dwa zaproszenia, które możesz wykorzystać na potrzeby znajomych.

Niestety, ale na chwilę obecną Clubhouse działa tylko na iPhone, ale znając życie z czasem będzie również dostępna na Androida, ale niestety nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Jeśli nie znasz nikogo w Clubhouse to możesz się zarejestrować i cierpliwie czekać, jak Twórcy aplikacji uruchomią ogólnodostępną formę dołączenia do platformy. Niestety, ten aspekt jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany, to znaczy nie jest jeszcze znana żadna konkretna data.

clubhouse pokoje

Jak działa Clubhouse i o co tam chodzi? 

Jak wspomnieliśmy wyżej – jest to swego klub dyskusyjny, gdzie osoby wymieniają poglądy na jakiś temat lub opowiadają swoje historię w tak zwanych pokojach (ang. room). Po założeniu konta możesz dostać się do jednego z nich, w którym odbywają się rozmowy głosowe. Wszystko dzieje się na żywo, w czasie rzeczywistym i nie ma możliwości późniejszego odsłuchu, rozmowy się nie zapisują.

Jakie są rodzaje pokoi w Clubhouse? Są trzy opcje:

  • Zamknięty (ang. closed) jest dostępny wyłącznie dla tych, których zaprosisz.
  • Społeczny (ang. social) jest dla tych, którzy się śledzą / obserwują, czyli dla Twojej społeczności
  • Otwarty (ang. open) to pokój, do którego może dołączyć każdy

Każdy z pokoi może mieć swoją nazwę / tematykę (ang. topic), którą widać na zaproszeniach lub przy otwartych, jeszcze przed dołączeniem.

Oczywiście Ty również taki pokój możesz sobie założyć. Dyskusję na żywo z każdym z pokoi prowadzi jego twórca będący jednocześnie moderatorem. To on udziela innym uczestnikom spotkania statusu rozmówcy pozwalającego na zabieranie głosu w dowolnym momencie. Pozostali użytkownicy w pokoju mają status słuchacza i mogą jedynie przysłuchiwać się dyskusjom i ewentualnie zgłosić chęć zabrania głosu.

Co można robić w pokoju Clubhouse? 

Po dołączeniu / wejściu do danego pokoju możesz po prostu posłuchać trwającej tam rozmowy. Jeśli Ci się nie spodoba to możesz go opuścić. A jak opuścić pokój w Clubhouse? Niestety trzeba kliknąć opcję leave quietly, czyli „wyjść po angielsku”, bo inaczej dyskusja odtwarzana jest w tle.

Masz możliwość zaprosić znajomych do pokoju by razem posłuchać dyskusji na dany temat (nazwa ping), ewentualnie możesz dołączyć do rozmowy podnosząc rękę. Oczywiście prowadzący muszą to zatwierdzić i Ci na to pozwolić.

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: