- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaArtykułyPoradnikCzy przedpremierowe buty są oryginalne?

Czy przedpremierowe buty są oryginalne?

Skąd pochodzą przedpremierowe buty? Skąd sklepy biorą „ekstra limitowane” buty, które sprzedają na długo przed premierą? Czy w ogóle są oryginalne?

Wielu z Was niejednokrotnie się pewnie zastanawiało nad tym zjawiskiem, ale nikt chyba nie znalazł odpowiedzi czy rozwiązania tej zagadki. Rozumiem, że większość butów wydawanych normalnie (jako GR – general release), trafia w ręce takich sklepów jako odpady z produkcji czy „B-Grade”. Słyszałem też, że część tych butów było kradziona z fabryk. Może były produkowane po godzinach, przy okazji pomijając dział kontroli jakości, przez co nie były dopuszczane do sprzedaży w sieciach handlowych. Dziwi mnie jednak sytuacja, gdy buty są limitowane i numerowane, jak na przykład seria Premio Bin 23, po prostu nie rozumiem jak mogły się wcześniej pojawić na rynku.

Dla przykładu weźmy chociażby Air Jordan XIII „Ray Allen” PE. Było mnóstwo plotek i spekulacji na temat ile butów będzie dostępnych na rynku. Bez ogłoszenia wydanego przez Jordan Brand nic nie mogło być oczywiście potwierdzone. Pewne było to, że mają być wydane tylko w dwóch sklepach.

Po tym jak te dwie lokalizacje potwierdziły taki stan rzeczy buty były już w sprzedaży lub zapowiedzi, skąd do cholery strony sprzedające przedpremierowe obuwie miały już te „ekstra limitowane” buty na swoich stronach sklepowych??

Czy te pary były skradzione z fabryki? Jeśli tak, to czy to nie była część dostawy, która miała dojechać do wybranego sklepu??

A może te pary są specjalnie produkowane dla sklepów sprzedających buty przed oficjalną premierą, jeśli tak to czy jest to autoryzowane przez Jordan Brand albo czy ktoś dostaje hajs pod stołem za to że wyprodukuje kilkanaście/kilkadziesiąt par poza oficjalną liczbą i poza numerowaniem par?

Jeśli jakiś model ma być ekstremalnie limitowany, dostępny tylko w wybranych sklepach w limitowanej ilości… to skąd pochodzą te dodatkowe pary i kto na tym zarabia? Może to jest powód tego, że Nike podwyższył koszty na wszystkich produktach, kto wie…

EDIT 06.12.2011
Po obejrzeniu tego video stwierdzam jedno – na 99% nie kupię butów ze sklepu sprzedającego przed oficjalną premierą. Na przykładzie Air Jordan XI Cool Grey pokazano różnice pomiędzy wcześniejszym wydaniem a wydaniem oficjalnym. Enjoy!

[youtube w92s6hNzy0A 630]

A jakie są wasze odczucia co do tego tematu… Skąd wg Was mogą pochodzić wcześniejsze wydania ekstra limitowanych wersji?? Skąd mogą się brać te dodatkowe ilości butów, oprócz tych które mają być dostarczone do normalnych sklepów?? No i co z oryginalnością!?

via sneakerfiles
- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: