- Reklama -NikeNike

Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci

Raz na jakiś czas prezentuję domy/mieszkania o ciekawym wyglądzie czy wnętrzu, dziś przyszła pora na kolejny, ale tym razem mieszczący się w Polsce, a dokładniej w Józefowie. Dom jednorodzinny o powierzchni 300 m2 został wybudowany na przełomie 2010 i 2011 roku. Projekt domu był inspirowany specyfiką tej dwu hektarowej posesji, w której na samym środku znajduję się wzniesienie i najwyższy punkt. Naturalną koleją rzeczy było to, że właśnie tam musi znaleźć się, zaprojektowany przez firmę ZAG Architekci, budynek.

Architekci kierując się uwagami klientów stworzyli prosty i funkcjonalny dom w kształcie prostokąta z dwuspadowym dachem, przy czym 1/3 budynku znajduje się pod dachem jednospadowym co pozwoliło umieścić pod nim dodatkowe poddasze. Dom posiada duży salon z ogromnymi oknami skierowanymi na południową stronę, a sypialnie skierowane na wschód, tak żeby słońce z rana budziło mieszkańców. Wnęki budynku i ściany okienne zrobione są z grafitowych płyt elewacyjnych, co tworzy bardzo ciekawy kontrast z białą elewacją reszty domu. Brak rynien, kształt budynku i kolory stworzyły minimalistyczny, wręcz ascetyczny wygląd.

Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-1
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-2
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-3
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-4
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-5
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-6
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-7

Jeśli chodzi o wnętrze, to głównym założeniem było stworzenie otwartej przestrzeni z salonu, jadalni i kuchni oraz jej dobre oświetlenie, co osiągnięto dzięki dużym oknom skierowanym na południe. Strefa nocna to sypialnia z łazienką i garderobą, znajduje się ona we wschodniej części budynku. Tak dużych okien już nie zastosowano przy pokojach w północnej części, czyli pokoju do nauki, pralni, łazienki i dwóch pokoi na górze.

Wnętrze domu w przeciwieństwie do zewnętrznej formy budynku, już nie jest takie minimalistyczne. Jest to raczej przytulne i przyjemne miejsce, a to dzięki swoim jasnym drewnianym podłogom, rozproszonemu światłu i kolorowym elementom, takie jak czerwony dywan czy wzorzyste poduszki. Wprowadzając klasyczne elementy projektanci dali całej przestrzeni niepowtarzalny charakter.

Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-8
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-9
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-10
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-11
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-12
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-13
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-14
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-15
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-16
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-17
Dom w Józefowie zaprojektowany przez ZAG Architekci-18

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: