- Reklama -NikeNike

Eames x Reebok przedstawiają zestaw butów Classic Leather „Fiberglass Pack”

Reebok kontynuuje celebrowanie życia i twórczej spuścizny Charlesa i Raya Eamesów, wydając z marką Eames nową kolekcję butów Classic Leather „Fiberglass Pack”

Prezentowany zestaw czerpie inspirację z krzesła Eames Molded Fiberglass Chair, pierwszego na świecie produkowanego komercyjnie plastikowego siedzenia. Krzesło, po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie MoMA International Competition for Low Cost Furniture Design w 1950 r., wykorzystywało tworzywo poliestrowe wzmocnione włóknem szklanym, co było przełomem materiałowym, który pojawił się podczas II wojny światowej.

Oryginalne krzesła z formowanego włókna szklanego miały charakterystyczną słomianą teksturę utworzoną przez surowe włókna szklane, z których zostały wytłoczone, nadając każdemu krzesłu własną, niepowtarzalną patynę.

Model Reebok Classic Leathers uchwycił tę włóknistą teksturę na całkowicie skórzanych cholewkach, które są skąpane w trzech klasycznych kolorach Eames: Pergamin, Sea Foam Green i Pink.

Buty Eames x Reebok Classic Leather „Fiberglass Pack” pojawią się 17 listopada na stronie internetowej Eames Office, a szersza premiera odbędzie się 19 listopada na stronie Reebok.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: