To już oficjalne! FC Barcelona informuje, że Messi odchodzi z klubu!

messi fc barcelona

To już oficjalne! FC Barcelona poinformowała, że legenda klubu i wieloletni zawodnik katalońskiej drużyny – Lionel Messi nie podpisał nowego kontraktu i odchodzi z klubu!

Argentyński zawodnik od 1 lipca pozostawał bez klubu. Kataloński klub miał czas do końca sierpnia, aby go zarejestrować do rozgrywek. W przeciwnym wypadku Lionel nie mógłby grać w ekipie Ronalda Koemana przynajmniej do stycznia 2022 roku.

Nie dalej jak w połowie lipca media informowały, że obie strony są już dogadane w kwestii przedłużenia umowy z kontraktem na 5 lat. Messi miał wtedy zgodzić się na obniżkę pensji o 50 procent, aby pozostać w Barcelonie.

Jak się teraz okazuje, Messi i Barca w swoich negocjacjach doszli do ściany i nie mogą dojść do porozumienia. Rozmowy stały się tak skomplikowane, że podpisanie kontraktu było praktycznie niemożliwe.

FC Barcelona zaledwie kilka chwil temu poinformowała na swoich kanałach w social media, że Messi nie będzie ich zawodnikiem. W komunikacie pojawiły się między innymi takie słowa:

„FC Barcelona z całego serca wyraża wdzięczność zawodnikowi za jego wkład w rozwój klubu i życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym”