- Reklama -nike air vapormax plusnike air vapormax plus

Spotify zmienia nazwę stadionu FC Barcelony i zostaje sponsorem drużyny

Spotify i FC Barcelona podpisują umowę sponsoringową na cztery sezony, która rozpocznie się już w lipcu 2022 roku. Umowa obejmie dodanie logo Spotify zarówno na koszulkach męskich, jak i damskich oraz na koszulkach treningowych, a także zmianę nazwy stadion Camp Nou na Spotify Camp Nou.

Umowa z hiszpańską drużyną będzie największym takim przedsięwzięciem w historii streamingowanego giganta. Wartość kontraktu opiewa na kwotę $310 USD. Co ciekawe, to będzie pierwszy raz kiedy katalońska drużyna sprzeda prawa do nazwy swojego stadionu. Umowa została już podpisana przez zarząd klubu. Teraz muszą ją zatwierdzić jeszcze tylko delegaci podczas najbliższego zgromadzenia, które ma odbyć się 3 kwietnia.

Na pytanie, dlaczego szwedzka firma zdecydowała się na współpracę z Barcą, ​​dyrektor ds. biznesu Freemium w Spotify, Alex Norström odpowiedział:

„W przypadku Spotify odpowiedź jest bardzo prosta: chodzi o łączenie fanów z artystami wszelkiego rodzaju — graczy i artystów, muzyki i sportu. Fani Barcelony i miłośnicy muzyki na Spotify połączą się, aby stworzyć ogromną, globalnie połączoną społeczność zestawiającą świat muzyki i piłki nożnej”.

Norström wskazuje również na młodych fanów klubu piłkarskiego, którzy w większości mają mniej niż 30 lat, co jest ważną publicznością Spotify.

„Gdy staramy się rozwijać markę Spotify na całym świecie, jest niewielu partnerów, którzy mają tego rodzaju skalę i globalny zasięg. Możliwość połączenia fanów muzyki i piłki nożnej od Barcelony po Bombaj, od Dżakarty po Rio de Janeiro to naprawdę wyjątkowa okazja” – kontynuował.

Wiąże się to również z drugim aspektem, czyli cyfrowymi reklamami na stadionie, które będą zmieniać się w zależności od kraju i kanału, na którym mecz będzie transmitowany. Podczas gdy widzowie w Europie zobaczą na banerach jakiegoś artystę, fani w Indiach czy Brazylii będą widzieć innego.

 

- Reklama -SnipesSnipes

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: