- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleInneGlenn Martens mianowany na nowego dyrektora kreatywnego Diesel

Glenn Martens mianowany na nowego dyrektora kreatywnego Diesel

Glenn Martens, belgijski projektant i dyrektor kreatywny paryskiej marki Y/Project został właśnie mianowany na stanowisko nowego dyrektora kreatywnego marki Diesel. Zgodnie z oświadczeniem Belg będzie nadzorował styl marki, wystrój wnętrz, komunikację i „ogólną kreatywną” działalność brandu.

Przygoda belgijskiego designera z marką Diesel rozpoczęła się już w 2018 roku. Współpracował on wtedy z marką w ramach projektu Red Tag, tworząc pokaz mody na ulicach Paryża. Dziś przenosi on swój talent do jeans na nowy, wyższy level.

„Jestem niezwykle zaszczycony i podekscytowany dołączeniem do rodziny Diesel” – powiedział Martens w komunikacie. „Diesel, synonim radykalizmu, uczciwości i optymizmu, pomógł ukształtować sposób, w jaki postrzegamy przyszłość. Jego wyjątkowy głos uczynił z niej niezaprzeczalną ikonę. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, czuję potrzebę celebrowania tych fundamentalnych wartości, budowania mostów poprzez przesłanie nadziei.”

Martens podobno będzie łączył swoją pracę w Diesel z projektowanie dla Y/Project. Na chwilę obecną nie ma żadnej informacji kiedy w sklepach zobaczymy kolekcję Diesela pod kreatywnym sterem Martensa. Prawdopodobnie można się jej spodziewać gdzieś w okolicach przyszłego roku.

Prezes Grupy OTB (Diesel, Maison Margiela, Marni, Amiri) Renzo Rosso potwierdził nową nominację następującymi słowami:

„Znam wielu projektantów i po prostu wiem, że Glenn idealnie pasuje do Diesela i na pierwszego dyrektora kreatywnego tej marki w jej 42-letniej historii. Glenn ma niesamowite doświadczenie, pochodzi ze szkoły w Antwerpii i uwielbiam sposób w jaki potrafi wybierać kultowe elementy i reinterpretować je na nowoczesny styl, w szczególności jeans. Śledzę jego twórczość od lat, odkąd wygrał ANDAM i wiem, że może przenieść Diesel i jego kultowy globalny styl życia w przyszłość. Po tych wszystkich latach, cieszę się, że mogę przekazać markę komuś, kto będzie realizował cele z nową energią i świeżą wizją.”

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: