- Reklama -NikeNike
ARTYKUŁ

Gorpcore – oto konta na Instagramie, dzięki którym lepiej poznasz ten styl

Jakiś czas temu napisaliśmy krótki artykuł tłumaczący w zwięzły sposób co to jest gorpcore. Nie chcieliśmy się rozpisywać na kilkadziesiąt minut czytania, więc podzieliliśmy sobie poszczególne tematy, które chcieliśmy poruszyć, na osobne materiały.

Zresztą całkiem podobnie było w momencie, gdy opisywaliśmy workwear, a dopiero w następnych artykułach przedstawiliśmy ciekawe workwearowe marki na rynku oraz pokazaliśmy poszczególne elementy garderoby charakterystyczne dla tego stylu.

Zatem naszym kolejnym artykułem po opisie tej stylistyki była lista firm poruszających się wokół gorpcore’u, które powinny być na Twoim radarze. Natomiast poniżej skupiamy się jedynie na kontach na Instagramie powiązanych z gorpcorem. Skąd taki pomysł? Nie oszukujmy się – jesteśmy wzrokowcami. Wszystko trafia do nas zdecydowanie łatwiej jak widzimy to na żywo, na własne oczy lub chociaż na zdjęciach.

Oczywiście w tym temacie nie ma lepszej platformy niż Instagram. Miejsce pełne inspiracji, sklepów i interesujących profili może być dla Was świetnym startem. Jeśli chcielibyście poznać bliżej gorpcore, wkręcić się w tę tematykę czy po prostu sprawdzić z czym to się je to poniższe konta idealnie się do tego nadadzą. Oczywiście to tylko ułamek tego co jest w sieci, resztę pozostawiamy Wam i waszej chęci poszukiwania.

HIKINGPATROL

@HIKINGPATROL

To swego rodzaju encyklopedia i jeden z najważniejszych profili, jeśli szukasz uniwersalnego medium. Znajdziesz tu nie tylko pojedyncze produkty (od butów po odzież), ale również oszałamiające widoki i klimatyczne miejsce, a także sporo informacji z branży jak chociażby nowości i lookbooki poszczególnych marek.


114.INDEX

@114.INDEX

Pomimo, że ten profil jest mniejszy niż poprzednik, to i tak łapie się do czołówki i uznawany jest za jeden z najważniejszych profili na tej platformie.

Znajdziecie tu bardzo podobny content jak u wspomnianego poprzednika, ale z mniejszą ilością nowości i lookbooków. Za to zdecydowanie więcej zdjęć z przeszłości i vintage’owego klimatu.


ORGANICLAB

@ORGANICLAB.ZIP

Z kolei profil numer trzy w naszym zestawieniu jest chyba największy liczbowo (w tym momencie – 164 tysięcy fanów) i zdecydowanie większy niż wcześniej wymienione kanały. Zdecydowanie warty kliknięcia – Obserwuj!

Profil jest czymś podobnym do wyżej wspomnianych opcji, ale w tym przypadku znajdziemy więcej ujęć przyrody i pięknych widoków. Oczywiście główną rolę odgrywają pojedyncze zdjęcia produktów i aktualnych propozycji.


fasunaa

@FASUN.AA

Od gigantów przechodzimy do zdecydowanie mniejszego gracza. Fasunaa to przede wszystkim społeczność skupiająca miłośników estetyki z różnych dziedzin. Niezależnie od tego, czy chodzi o modę, sport, muzykę, czy nawet architekturę, ich celem jest odkrywanie, analizowanie i udostępnianie tych treści. 

Znajdziemy tu zdecydowanie więcej produktowych zdjęć niż moodboardowego budowania klimatu. Co ciekawe, przy tym profilu działa również strona internetowa, na której znajdziesz wywiady, informacje, materiały zdjęciowe czy nawet linki do sklepów.


TECHUNTERMAGAZINE

@TECHUNTERMAGAZINE

Ten profil jest swego rodzaju dopełnieniem, który częściowo zahacza o poruszaną przez nas tematykę.

Techunter to magazyn, który rozpoczął swoją historię we wrześniu 2015 roku. Powstał na bazie rosyjskiej społeczności mediów społecznościowych, niewielkiego zespołu entuzjastów poszukujących i udostępniających ekskluzywne treści na temat technologii odzieży, jej produkcji i powiązanych materiałów. Skupia się bardziej na techwearze, ale świetnie zahacza również gorpcore.


ORIENTEERMAPAZINE

@ORIENTEERMAPAZINE

Oto kolejny magazyn w tym zestawieniu, ale dopiero raczkujący i stosunkowo młody. Oprócz typowo klimatycznych zdjęć znajdziecie tu materiały, które znalazły się w poszczególnych edycjach ich magazynu. Obok tego wrzucają fotografie nowości i czasami lookbooki interesujących marek.


ALIGEORGEHINKINS

@ALIGEORGEHINKINS

Wreszcie przechodzimy do niszowych profili. W tym przypadku jest to profil osoby prywatnej, a dokładnie Ali’ego piszącego dla magazynów eyeC i Sabukaru. Natomiast na swoim profilu umieszcza sporo fotografii odzieży i produktów. Przede wszystkim spora część z tego jest na ludziach, więc możecie znaleźć tu sporo inspiracji.


L.HOLL

@L.HOLL

Tu ponownie mamy konto prywatne, ale zdecydowanie bardziej indywidualne, jeśli można tak to opisać. Sporo zdjęć fitów, klimatu, wypadów poza miasto.

Jeśli jesteś miłośnikiem outdooru, osobą stawiającą na odzież zapewniającą wygodę, jakość i funkcjonalność to l.holl jest zdecydowanie jedną z ciekawszych osób, które polecamy śledzić.


CURATION.TECHNIQUE

@CURATION.TECHNIQUE

Skoro widzieliście magazyny i profile przedstawiające odzież to pora zejść trochę niżej i zapoznać Was z odpowiednim obuwiem. Wypad w teren czy góry wymaga zdecydowanie czegoś innego niż zimowe Air Force 1. Tu znajdziecie nie tylko nowości, ale również ciekawostki czy vintage’we perełki.


THIS.THING.OF.OURS

@THIS.THING.OF.OURS

Skoro już wiesz jak co wygląda i chciałbyś wreszcie kupić coś dla siebie to warto sprawdzać ofertę brytyjskiego sklepu This Thing Of Ours. Oprócz czysto produktowego materiału chłopaki dostarczają sporo zdjeć lifestyle’owych. Pokazują na nich większość swoich sklepowych propozycji, dzięki czemu zobaczycie jak co leży i prezentuje się „na żywo”.


OUTSIDERS.STORE

@OUTSIDERS.STORE

Drugim sklepem godnym uwagi jest Outsiders Store, który ma swoje sklepy w Londynie i Liverpoolu. Na swoim profilu przedstawiają nie tylko zdjęcia odzieży, ale również akcesoriów i dodatków. Typowo sklepowe fotografie przeplatają lifestylwe’owymi, dzięki czemu łatwiej zapoznać się z nich ofertą.


UNOWNEDSPACES

@UNOWNEDSPACES

Ten profil możecie potraktować jako bonus. Konto dość sporych rozmiarów, bo ponad 80 tysięcy śledzących, zdobyło swoją popularność na stworzeniu swego rodzaju moodboardu. Klimatyczne zdjęcia mają sprawić, żebyś się poczuł jakbyś właśnie zdobywał jakieś lokalne wzgórze lub kończył kilkudziesięcio kilometrowy spacer. Profil ma Cię wprowadzić w odpowiedni nastrój i sprawić, byś ruszył swoje cztery litery w teren.


Tak jak wspominaliśmy wyżej, to jedynie wskazówki i profile, od których warto zacząć. Później instagram sam podsunie Wam w sugerowanych zdjęciach profile innych osób i podmiotów. Sami wtedy zdecydujecie co Was interesuje i inspiruje najbardziej. Powodzenia w odkrywaniu świata gorpcore. Go!

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category