- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1

Instagram ma przywrócić chronologiczny feed! To już oficjalne

Takich informacji chcemy słyszeć więcej! Instagram ma przywrócić chronologiczny feed, który został zmieniony w 2016 roku na ten serwowany przez algorytmy.

Dla tych, którzy mogą już nie pamiętać, Instagram 5 lat temu wyświetlał zdjęcia swoich użytkowników w układzie chronologicznym, czyli według czasu kiedy zostały wrzucone do sieci. Amerykański gigant postanowił jednak wprowadzić układ serwowany przez sztuczną inteligencję i algorytmy. Wszystko miało służyć polepszeniu wrażenia z użytkowania platformy, a sami mieliśmy widzieć więcej zdjęć bliskich nam znajomych. Gdy firma wdrożyła zmianę, użytkownicy nie byli zadowoleni, a przeciętnemu Instagramerowi brakowało 70% zdjęć od osób, które śledził.

Algorytm miał za zadanie wyłowić najbardziej angażujące treści i pokazać je na początku. Jednak często takie treści przedstawiały osoby lub przedmioty, które sprawiały, że oglądający wpadali w kompleksy i problemy z samooceną.

Adam Mosseri, szef Instagrama, poinformował, że gigant mediów społecznościowych szuka sposobu na dodanie opcji kanału chronologicznego dla swoich użytkowników. Podobną opcję mamy obecnie w natywnej aplikacji Twittera, gdzie możemy wybrać albo wyświetlanie tweetów wg najpopularniejszych lub według najnowszych.

Mosseri przemawiając na przesłuchaniu w amerykańskim Senacie na temat bezpieczeństwa nastolatków i wpływu mediów społecznościowych na dzieci, powiedział, że firma planuje „dać ludziom możliwość włączenia chronologicznego kanału” i dodał, że firma zamierza uruchomić tę funkcję w pierwszym kwartale 2022 roku.

„Obecnie pracujemy nad wersją chronologicznego feedu, który mamy nadzieję uruchomić w przyszłym roku” – skomentował Mosseri.

Po wstępnym ogłoszeniu takiej informacji sam Instagram potwierdził taką wiadomość na Twitterze:

„Chcemy, aby ludzie mieli znaczącą kontrolę nad swoim doświadczeniem. Eksperymentowaliśmy z Ulubionymi, sposobem, w jaki możesz zdecydować, czyje posty chcesz widzieć wyżej, i pracujemy nad inną opcją wyświetlania postów osób, które obserwujesz, chodzi o porządek chronologiczny”.

i po chwili dodano:

„Chcemy jasno powiedzieć, że tworzymy nowe opcje — zapewniając ludziom więcej możliwości wyboru, aby mogli zdecydować, co jest dla nich najlepsze — nie przełączając wszystkich użytkowników z powrotem do chronologicznego feedu. Możecie się spodziewać więcej na początku przyszłego roku”

Nie wiemy jak W, ale my już nie możemy się doczekać zmian. Przy okazji zapraszamy do śledzenia naszego profilu – @theillestmag

- Reklama -Air Jordan 5Air Jordan 5

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: