- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz
Strona głównaSztukaStreet ArtFrancuski artysta Invader drugi raz najeżdża słoweńską Lublanę

Francuski artysta Invader drugi raz najeżdża słoweńską Lublanę

Na kilka chwil odchodzimy od wpisów na temat streetwhearu i sneakersów. W tym wpisie pokażemy Wam efekty najazdu francuskiego artysty znanego pod pseudonimem Invader na słoweńską Lublanę.

Piętnaście lat po swojej pierwszej podróży do słoweńskiego miasta Francuz umieścił kolejne 22 nowe mozaiki, które dołączają do 20, które zainstalował w 2006 roku. Co ciekawe, ze względu na panującą pandemię, Invader przekładał inwazję z tygodnia na tydzień, aż uzbierało się pół roku. Ponieważ wszystkie samoloty zostały odwołane zdecydował się na dwudniową podróż samochodem.

Podobnie jak to było przy poprzednich akcjach, tak i teraz artysta nawiązał do miasta, które najechał. Stąd w jego pracach sporo smoków złożonych z ceramicznych płytek, które swoją stylistyką przypominają 8-bitowe postacie z gier komputerowych z lat ’80. Same prace odwołują się do smoków z lokalnego Smoczego Mostu nad rzeką Ljubljanicą, na którym umieszczono cztery duże posągi na cokołach oraz szesnaście mniejszych.

invader ljubljana slovenia pt2 3 invader ljubljana slovenia pt2 1 invader ljubljana slovenia pt2 2 invader ljubljana slovenia pt2 4 invader ljubljana slovenia pt2 5 invader ljubljana slovenia pt2 6 invader ljubljana slovenia pt2 7 invader ljubljana slovenia pt2 8 invader ljubljana slovenia pt2 9 invader ljubljana slovenia pt2 10 invader ljubljana slovenia pt2 11 invader ljubljana slovenia pt2 12 invader ljubljana slovenia pt2 13

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

Sourcejuxtapoz
- Reklama -Nike Wyprzedaz
- Reklama -NIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: