- Reklama -Samsung
Strona główna Lifestyle Sport Ja Morant otrzymuje nagrodę NBA Rookie of the Year

Ja Morant otrzymuje nagrodę NBA Rookie of the Year

Ja Morant otrzymuje nagrodę NBA Rookie of the Year i to z przytłaczającą przewagą głosów. 99 głosów na 100 możliwych przypadło właśnie zawodnikowi Memphis Grizzlies.

Młody rozgrywający Grizzlies według wspomnianych wyżej głosów uzbierał aż 498 punktów. Jego gra w sezonie 2019-20 został doceniona w panelu, w którym wzięło udział stu dziennikarzy i nadawców sportowych. Należy jednak wspomnieć, że pod uwagę brali jedynie sezon regularny, który zakończył się 11 marca bieżącego roku. Mecze po powrocie ligi nie były brane pod uwagę.

Ja Morant wybrany z numerem drugim w zeszłorocznym drafcie mógł poszczycić się linijką: 17.6 punktów na mecz na skuteczności 49.1 procent oraz 6,9 asyst na mecz, którą uzyskał na przestrzeni 59 meczów.

Poza nim na podium znaleźli się Kendrick Nunn z Miami Heat, który uzyskał 204 punkty, a na trzecim stopniu znalazł się Zion Williamson z 140 punktami. Ten ostatni przed sezonem był absolutnym faworytem do nagrody NBA Rookie of the Year, ale kontuzja nie pozwoliła mu rozegrać nawet połowy meczów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez • #WholeNewGame • (@nba)

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: