- Reklama -NikeNike

Jak rozpoznać sklepy z podróbkami? Sprawdź nasz poradnik!

Jeśli szukasz oryginalnych butów lub odzieży i nie wiesz czy dany sklep Cię nie oszuka lub czy sprzedaje podróbki to nasz artykuł ’Jak rozpoznać sklepy z podróbkami’ powinien Ci się przydać.

Na ten tekst pewnie trafiłeś wpisując w google podobne zapytania jak te: Jak rozpoznać czy sklep internetowy sprzedaje podróbki? Czy to sklep z podróbkami? Czy w sklepie są podróbki i oryginalne buty?

Na te i podobne pytania powinniście znaleźć odpowiedź w poniższych kilku wskazówkach.


Jeśli nie dysponujesz aktualnie chwilą czasu by w całości przeczytać poniższy artykuł, a chcesz znać bezpieczny i sprawdzony sklep to kupuj w polskich oficjalnych sklepach danej marki:


ADRES SKLEPU INTERNETOWEGO Z PODRÓBKAMI

Pierwszą rzeczą na jaką patrzymy to adres internetowy sklepu, nazwa i jego opis. Jeśli w nazwie pojawiają się słowa air max, air jordan, jordan, outlet, yeezy, cheap czy ich kombinacja to możecie śmiało podejrzewać, że sklep sprzedaje podróbki. Od razu odpuście sobie takie sklepy.

Ostatnio widzieliśmy również tendencję korzystania z nazw zastrzeżonych, jak również nazw dobrze znanych oraz szanowanych zagranicznych sklepów, ale z końcówką com.pl. To oczywiście również ściema i na takie sklepy powinniśmy uważać.

Przykładem niech będzie sklep sneakersnstuff.com który jest jednym z najlepszych sklepów w Europie i na Świecie. Polskie cwaniaczki uruchomili sklep z podróbkami pod adresem sneakersnstuff.com.pl A jakie są opinie na temat tego sklepu? Oczywiście negatywne, kolejny sklep oszustów.

W ciągu kilku ostatnich lat polski internet zasypały nazwy wykorzystujące słowa sneakers, kicks i wszelkie ich odmiany. W tej kwestii sytuacja jest pół na pół, ponieważ sklepy sneakerslook, kickstore czy sneakerpassion sprzedają podróbki i oszukują. Nazwy typu ekstrabuty, swietnebuty.pl lub greatshoes.pl, esneakers24.pl, taniesneakersy i tym podobne też odpuszczamy na starcie.

Jeśli na przykład chcesz znać opinie o sneakers.pl to są one jak najbardziej pozytywne, ponieważ jest to część sklepu Distance, który współpracuje oficjalnie z polskimi dystrybutorami i ma kilkanaście sklepów stacjonarnych w największych galeriach w Polsce. Od początku 2022 roku mają jeszcze lepszą ofertę, ponieważ zostali kupieni przez niemieckiego giganta Snipes.

WYGLĄD STRONY Z PODRABIANYMI BUTAMI

Jest to tylko dodatkowa (mniej ważna niż chociażby ta wyżej) wskazówka, która powinna wyczulić Was na problem sprzedaży podróbek. Jeśli na stronie znajduje się Pomoc telefoniczna 24/7, bezsensowne newsy w bocznych panelach czy logo/banner zrobiony na szybko w Photoshopie to powinno wzbudzić Wasze podejrzenia, że sklep może sprzedawać podróbki.

Grafika strony nie może być ostatecznym kryterium, które sprawi że podejrzewamy sklep o handel podróbkami, bo często zdarza się, że właściciele po prostu oszczędzają na grafiku. Następną czynnością, która należy podjąć, żeby sprawdzić czy nadzialiśmy się na podróbki to sprawdzenie asortymentu, ale o tym poniżej.

Poniżej widzicie przykład sklepu z podróbkami eshoe.pl o którym mamy bardzo złą opinie.

ASORTYMENT SKLEPU Z PODRÓBKAMI NIKE I ADIDAS

Asortyment, najważniejsza rzecz, bo w końcu po to weszliście na stronę internetową sklepu. Jeśli wyżej wymienione wskazówki Was jeszcze nie odstraszyły lub właściciele danego sklepu wycwanili się i nic z tych rzeczy nie umieścili na swojej www to trzeba teraz bacznie sprawdzić asortyment.

I tu czasami pojawiają się pytania: Czy sklep może sprzedawać buty oryginalne i podróbki? Nie! Po co niby mieliby sprzedawać oryginalne buty, skoro mają tańsze wersje i więcej na nich zarabiają?!

Jest kilka bardzo mocnych przesłanek, które powinny Was szybko odstraszyć i sprawić, że szybciej odpuścicie dany sklep niż na niego weszliście.

Buty, które nigdy nie wyszły na rynek

Sklepy najbardziej perfidne i żerujące na ludzkiej nieświadomości, a czasami na głupocie (sorry za mocniejsze określenie) wrzucają na stronę buty na prawdę z kosmosu i przypałowe (wyjątkiem są buty Jeremiego Scotta dla adidasa) jak Jordany lub Nike na obcasie czy Air Maxy z cekinami, które od razu powinny Was odstraszyć od zakupów w danym sklepie.

Sklepy bardziej cwane, które odpuściły sobie mniej rozgarniętych i naiwnych klientów, umieszczają po prostu buty typu Air Max 1 czy Air Max 90, a czasami i Jordany w kolorystykach, które nigdy nie wyszły na rynek.

Czasami możecie skopiować nazwę czy oznaczenie liczbowe np. 488298-600 i sprawdzić w jakimś innym sklepie, sprzedającym oryginały oczywiście, czy posiadają je w swojej ofercie i porównać wygląd. Wracając jeszcze do tego numeru, możecie wkleić go w wyszukiwarkę grafiki google, jeśli pod danym numerem wyskakują Ci różne wersje kolorystyczne lub całkowicie odmienne rzeczy niż buty to już jest to przesłanka do tego, że to podróbki. Czasami sklepy wprowadzają swoje oznaczenia typu nike_001812, odpuście sobie takie sklepy.

Cena, pełna rozmiarówka i mnogość modeli

To chyba najprostszy sposób (oprócz pierwszego w tym artykule), który może nam powiedzieć czy sklep sprzedaje podróbki czy buty oryginalne. Jeśli widzicie wszystkie możliwe modele butów, każdy w 100 kolorystykach i do tego w pełnej rozmiarówce to odpuście sobie ten sklep.

Jeśli chodzi o rozmiarówkę, to sklepy z podróbkami mają najczęściej każdy but w pełnej rozmiarówce i po kilkadziesiąt par na rozmiar. Sklepy z oryginalnymi butami jeśli tak mają, to zazwyczaj zaraz po wejściu danego modelu na rynek i zazwyczaj po jakimś czasie są już dziury w rozmiarach i nie wszystko jest dostępne. Drugą ciekawostką, jakiej się dowiedziałem szukając materiałów do artykułu, to to że sklepy z podróbkami mając pełną rozmiarówkę często gęsto odpuszczają sobie rozmiary połówkowe, na przykład US 10,5 i US 11,5.

Na zdjęciu poniżej ze sklepu z podróbkami diamondshoes.store czy jak teraz się nazywa diamonddreams.pl (oczywiście mamy o nim negatywną opinię) widzicie przykład na to, że nie dość że cena jest maksymalnie zaniżona o kilka dobrych stów to jeszcze brakuje w rozmiarówce połówek. Nie licząc już wyglądu strony, o którym wspominaliśmy wyżej.

diamond shoes opinie sklep z podrobkami

Była już rozmiarówka, była mnogość modeli, teraz czas na cenę. Nie ma czegoś takiego jak ultra unikalne Jordany czy Yeezy w cenie 250zł. Nie ma czegoś takiego jak wszystkie Nike w tej samej cenie, bez względu na kolorystykę i model. Nie ma czegoś takiego jak 50-70% zniżki przy nowościach, czy nawet przy starszych modelach i dodatkowo 600 par w pełnej rozmiarówce. Nie ma nic za pół darmo. To trzeba sobie uświadomić. Oczywiście, zdarzają się okazje, ale to są OKAZJE i ostatnie sztuki, a nie większość butów w sklepie.

Sklepy z podróbkami popełniają często bardzo prosty błąd, wrzucają buty w jednej cenie, bez rozróżnienia wersji czy kolorystyki. Jeśli ceny wszystkich butów Nike to 209,99 PLN, 159,99 PLN czy po prostu wszystkie Jordany Retro po 250 czy 275 zł – odpuść ten sklep i nie kupuj podróbek. Zazwyczaj w takich sklepach, również polskich widzimy, że zdecydowana większość cen jest taka sama. Często niezależnie od tego jaki model jest zaprezentowany to jest on w tej samej cenie co produkt obok.

DANE FIRMY, KONTAKT I TERMIN REALIZACJI

Zazwyczaj w sklepach z podróbkami, mógłbym nawet powiedzieć, że w 95% takich sklepów dane firmy są mocno ukryte. A jak uda Ci się do nich dotrzeć to są to zazwyczaj firmy 'zarejestrowane’ poza granicami Polski. Bardzo rzadko zdarza się, ze firma podaje adres polski. Warto wtedy sprawdzić w Google Maps czy jest tam taka firma lub w rejestrze firm CEIDG.

Kontakt zazwyczaj jest tylko i wyłącznie poprzez formularz. Nie ma podanego numeru telefonu, adresu do korespondencji i innych podobnych tematów. Chociaż i to ostatnio potrafią oszukać. Podstawiają jakiegoś studenta lub studentkę, która nie ma pojęcia o niczym i odpowiada na telefony zdesperowanych klientów.

Na koniec kwestie realizacji zamówienia. Żyjemy w dobie szybkich przelewów, płatności od ręki i firm kurierskich, które potrafią dostarczyć paczkę w 24 godziny. Jeśli widzisz gdzieś na sklepie z podróbkami butów Nike czy adidas termin dostawy czy realizacji zamówienia sięgający kilku tygodni czy nawet miesiąca to wiedz, że to ściema. Żaden sklep nie ma takiego okresu realizacji. Tu mamy dwa ryzyka, albo paczka idzie z Chin więc już od razu mamy na starcie podróbkę, ale chociaż dostajemy paczkę, albo jest specjalnie wydłużony taki okres, żeby zdążyć w te 30 dni nachwytać zamówień i się ulotnić.


Mam nadzieję, że w jakiś sposób Wam pomogłem i nie nadziejecie się już nigdy na złodziei i oszustów. Jeśli po prostu chcecie kupić pewne i oryginalne buty to zajrzyjcie do oficjalnych sklepach danej marki:

Jeśli macie jakieś wskazówki, dodatkowe informacje, które mogłyby się znaleźć w tym artykule/poradniku to piszcie śmiało na [email protected] a my postaramy się dopracować później powyższy artykuł.

Oto sklepy, które należy omijać, bo albo stracicie pieniądze i nie zobaczycie przesyłki, albo dostaniecie kiepskiej jakości podróbki. Jakie są o nich opinie? Raczej mało pozytywne, odpuście zakupy w tych sklepach jeśli nie chcecie być oszukani i okradzeni.

buty na piątke
shop store shoes
hunter style
shoesland
diamond dreams
ewito.pl
magictrend
getthesneakers
cultsneaks
kiddi box instagram
shop sneakers
aero sneakers
air shoes
alda shoes
ultracolors
kickstore
fightfly
deepshoes
sneakerpassion
streetlook
cultsneaks
stylekicks
sneakerslook
enter buty
kickstore
cheaptronic
sneakerhouse
allenit
tangoltd
swietnebuty
esneakers24
kicksyou
yoyosneaker
footwear store
aleja butów
great shoes
sportshops

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category