Jedną z największych bolączek przy zakupie butów jest dobór ich odpowiedniego rozmiaru. Nic tak nie denerwuje jak wydane kilkaset złoty i późniejsze odciski, uwieranie czy luzy w cholewce.

Wydaje się, że problem ten już niedługo zniknie i w końcu będziemy zadowoleni ze swoich zakupów. Z pomocą ma przyjść szwedzka firma Volumental. Weszli oni w kooperację z marką New Balance dzięki czemu mogli zamontować w ich sklepach stacjonarnych swój skaner 3D, dzięki któremu będzie można dokładnie zmierzyć długość, szerokość czy obwód stopy. A wyniki tych obliczeń mają pomóc w doborze odpowiedniego rozmiaru butów.

Sam proces jest bardzo prosty – klient w sklepie staje stopami na zamontowany tam skaner 3D, który przekazuje w kilka sekund obliczenia i wymiary do tabletu, a następnie wyniki pozwalają dobrać odpowiedni but i jego rozmiar.

Produkt firmy Volumental całkowicie zmienia sposób podejścia do klienta i jego obsługi. Od teraz pozwoli to nam na indywidualne podejście do każdego z nich. Wszyscy pokochali ten produkt, zarówno klienci jak i nasza obsługa – opowiada dyrektor sprzedaży detalicznej Jonathan Clark.

Z urządzenia można już skorzystać za darmo w sklepach New Balance w USA – w Bostonie, San Francisco oraz Nowym Jorku.

Trzeba przyznać, że jest to prawdziwy game changer!

Reklama
air jordan