Jordan Brand z sezonu na sezon coraz bardziej odchodzi od stricte koszykarskich butów czy też wydań retro i inwestuje w świeżą linię lifestyle. Przykładem na to jest chociażby całkiem nowy model butów Jordan Formula 23, który został właśnie dziś zaprezentowany, a my poświęcamy mu ten wpis.

Pierwsze co może Wam pojawić się przed oczami to buty Air Jordan 10, a to ze względu na główne inspiracje designerów. Postanowili oni zaczerpnąć z Dziesiątek system wiązania oraz falistą linię bocznych paneli. Nie jest to kreska w kreskę, ale widać podobne kształty. Cholewka buta nie ma tu klasycznego języka, zastąpiono go neoprenowym kołnierzem, który idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. Przód buta wykonano z technologicznej siateczki, która jest lekka i przewiewna. Natomiast boczne panele oraz tył cholewki mamy w skórze. Z kolei podeszwę wykonano z tak zwanego ‚injected phylon (IP)’, dzięki któremu cała podeszwa jest lekka i wygodna. Na koniec wspomnę, że za trwałość i przyczepność odpowiada podeszwa zewnętrzna z wytrzymałej gumy.

Poniżej znajdziecie dokładne zdjęcia pierwszej kolorystyki. W pierwszej dostawie na sklepowych półkach wylądowało sześć wersji kolorystycznych. Opisywane tu buty Jordan Formula 23 są już dostępne w polskim sklepie Jordan Brand.

buty jordan jordan formula 23 formula 23  

Reklama
air jordan