- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaStylStreetwearOto wspólna kolekcja Supreme x Clay Patterson

Oto wspólna kolekcja Supreme x Clay Patterson

Nowojorski brand Supreme wchodzi w kolejny specjalny projekt, w którym korzysta z prac, za którymi stoi Clay Patterson. Poniżej znajdziecie zdjęcia nie tylko samej kolekcji i poszczególnych propozycji, ale również kilka fotografii lookbookowych.

Clayton Patterson to artysta, fotograf i kamerzysta znany z dokumentowania wyjątkowego charakteru Lower East Side na Manhattanie, który urodził się w Kanadzie w 1948 roku. Patterson wykładał akwaforty, grafikę i litografię na uniwersytetach w całej Kanadzie, zanim przeniósł się do Nowego Jorku w 1979 roku z partnerką i artystką Elsą Rensaa.

Korzystając ze stuletniej maszyny hafciarskiej, Rensaa naszyła folklorystyczne ilustracje Pattersona na czapkach z szerokim rondem. Jako pionierzy nowego podejścia do amerykańskiego klasyka, Patterson i Rensaa jako pierwsi wyszyli swoje niestandardowe czapki po bokach, z tyłu i na daszku. Czapki Clayton stały się wszechobecne na całym Dolnym Manhattanie.

Ich studio 161 Essex począwszy od połowy lat 80-tych służyło również jako galeria, prezentująca prace lokalnych artystów. Patterson i Rensaa zgromadzili  tam ogromne archiwum historii społecznej, kulturalnej i undergroundowej ich przybranej dzielnicy.

kolekcja supreme x clay patterson ss21 1 kolekcja supreme x clay patterson ss21 2 kolekcja supreme x clay patterson ss21 3 kolekcja supreme x clay patterson ss21 4 kolekcja supreme x clay patterson ss21 5 kolekcja supreme x clay patterson ss21 6

Wspólna kolekcja z Supreme składa się z kilku propozycji, przy których powtarza się motyw czaszki ze skrzyżowanymi kośćmi. Widzimy ją w wyhaftowanej formie na kurtkach bomberkach MA-1, koszuli, a także na jeansowych spodniach oraz czapkach 5-panelowych. Każda z tych propozycji pojawia się w kilku wersjach kolorystycznych. Zreszta sami sprawdźcie poniżej załączone fotografie.

Premiera opisywanej tu kolekcji Supreme x Clay Patterson przewidziana jest na dziś, to jest na 8 kwietnia. Odbędzie się ona w ich sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym.

kolekcja supreme clay patterson ss21 1 kolekcja supreme clay patterson ss21 2 kolekcja supreme clay patterson ss21 3 kolekcja supreme clay patterson ss21 4 kolekcja supreme clay patterson ss21 5 kolekcja supreme clay patterson ss21 6 kolekcja supreme clay patterson ss21 7 kolekcja supreme clay patterson ss21 8 kolekcja supreme clay patterson ss21 9 kolekcja supreme clay patterson ss21 10 kolekcja supreme clay patterson ss21 11

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: