- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaStylStreetwearSzykujcie się do premiery kolekcji Supreme x Jamie Reid

Szykujcie się do premiery kolekcji Supreme x Jamie Reid

Supreme w najbliższy czwartek wypuści szereg nowości. Oprócz opisywanego przez nas projektu Nike Air Max 96 na sklepowe półki trafi również kolekcja, przy której pracował Jamie Reid.

Brytyjski artysta i radykalny aktywista Jamie Reid urodził się w 1947 roku i wychował w Croydon w południowym Londynie. Pod koniec lat 60-tych Reid uczęszczał do Croydon School of Art, gdzie po raz pierwszy spotkał Malcolma McLarena. Wspólnie organizowali protesty studenckie w Londynie i brali udział w protestach w Paryżu.

W 1970 roku Reid był współzałożycielem Suburban Press. Ze względu na brak środków w piśmie zaczął przerabiać materiały z istniejących gazet. Wycinając, wklejając i kserując, opracował podejście DIY, które wkrótce stało się jego znakiem rozpoznawczym. W połowie lat ’70 dostał zaproszenie do Londynu od starego znajomego – McLarena. To właśnie wtedy artysta stworzył okładki do pierwszych czterech singli The Sex Pistols („Anarchy in the UK”, „God Save The Queen”, „Pretty Vacant” i „Holidays in the Sun”), a także do albumu studyjnego grupy, „Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols”.

W ciągu dziesięcioleci następujących po ruchu punkowym, aktywizm Reida się pogłębiał, a sam artysta często brał czynny udział w protestach związanych czy to z podatkami, czy to z ekologią.

kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 1 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 2 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 3 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 4 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 5 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 6 kolekcja Supreme x Jamie Reid ss21 7

Nowojorski Supreme skorzystał z jego talentu i dzięki temu przedstawia mini kolekcję odzieży. W jej skład wchodzi kurtka koledżówka, dzianinowy sweter, bluza z kapturem oraz koszula i t-shirt. Każda z wymienionych pozycji pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych, które widzicie na poniższych zdjęciach.

Premiera wspólnej kolekcji Supreme x Jamie Reid przewidziana jest na najbliższy czwartek, to jest na 8 maja bieżącego roku. To właśnie wtedy będzie można udać się do ich sklepów stacjonarnych lub online po coś dla siebie. Do tego czasu zapoznajcie się z dołączoną galerią zdjęć.

kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 1.jpg kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 2 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 3 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 4 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 5 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 6 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 7 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 8 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 9 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 10 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 11 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 12 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 13 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 14 kolekcja Supreme Jamie Reid ss21 15

- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: