- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1

Apple skończyło z iPod’ami, już na dobre! To koniec pewnej ery

Firma Apple właśnie ogłosiła, że ​​zaprzestaje produkcji iPoda touch, definitywnie kończąc 20-letnią linię odtwarzaczy muzycznych iPod.

Odtwarzacz muzyczny został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2001 roku i mógł pomieścić 1000 utworów oraz działać przez 10 godzin. W 2004 roku Apple zadebiutowało z iPod mini, a następnie iPod nano, który mógł pomieścić do 2000 utworów. iPod Touch został wprowadzony w 2007 roku z pełnym ekranem dotykowym i aparatem, który później został przyćmiony przez iPhone’a.

Ostatnia wersja jaka zawitała na rynek pojawiła się w 2019 roku. Ówczesna nowość pojawiła się z chipem A10 Fusion i 256 GB pamięci. Apple twierdzi, że będzie dostępny do wyczerpania zapasów „za pośrednictwem witryny apple.com, sklepów Apple Store i autoryzowanych sprzedawców Apple”. Jak się teraz okazuje, była to ostatnia edycja produktu wprowadzonego w 2007 roku.

Nie oszukujmy się, iPod’y zrewolucjonizowały cały przemysł muzyczny, będąc w zasadzie dyskiem twardym podłączonym do iTunes.

Greg Joswiak – starszy wiceprezes firmy ds. światowego marketingu, powiedział:

„Muzyka zawsze była częścią naszego rdzenia w Apple i udostępnienie jej setkom milionów użytkowników w sposób, w jaki iPod wpłynął nie tylko na branżę muzyczną — ale także na nowo zdefiniował sposób, w jaki muzyka jest odkrywana, słuchana i udostępniana”.

Następnie wspomniał, jak gigant technologiczny nadal celebruje muzykę za pośrednictwem usług takich jak Apple Music, dostępnych obecnie na większości urządzeń Apple.

apple ipod 1 gen apple ipod 2 gen apple ipod shuffle 4 gen

- Reklama -air jordan 13air jordan 13

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: