Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów już 14 raz!

Hiszpański Real Madryt po pokonaniu drużyny z Liverpoolu wygrał Ligę Mistrzów po raz czternasty! Tym samym ma już dwa razy więcej pucharów niż jakikolwiek inny klub w historii tych rozgrywek.

Mecz rozgrywał się w defensywie, ale The Reds kontrolowali posiadanie piłki przez większość połowy. Po bardzo dobrze rozegranym sezonie pod wodzą Jurgena Kloppa, brytyjska drużyna wydawała się faworytem na papierze.

Zresztą statystyki mówią same za siebie. The Reds mieli 23 sytuacje bramkowe, oddali łącznie 15 strzałów (w tym 9 celnych) na bramkę, tylko przy dwóch Realu, w tym jednym celnym.

Jednak znakomita postawa bramkarza Realu – Thibauta Courtoisa sprawiła, że pokonanie hiszpańskiej drużyny z minuty na minutę było coraz trudniejszym zadaniem.

W tym roku posiadanie piłki i napór na bramkę nic nie znaczył. W 59-tej minucie szarżujący Vinicius Junior strzelił gola po podaniu Federico Valverde. Tym samym ustalił wynik całego meczu 0:1!

Real Madryt zdobywa puchar Ligi Mistrzów 2022!