- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1
Strona głównaLifestyleSportTo chyba koniec dramatu - Lionel Messi i FC Barcelona podpiszą nowy...

To chyba koniec dramatu – Lionel Messi i FC Barcelona podpiszą nowy kontrakt

Jak donoszą media, po miesiącach dramy i spekulacji argentyńska gwiazda Lionel Messi i FC Barcelona podpisują nowy, masywny 5 letni kontrakt.

Messi wywołał poważną awanturę w sierpniu zeszłego roku, kiedy oficjalnie poinformował klub o chęci aktywowania klauzuli w jego kontrakcie, która spowodowałaby jego odejście za darmo. Od tego czasu gwiazda z Argentyny była wiązana z największymi klubami na świecie. Jego przejście chociażby do Manchesteru lub Paris Saint-Germain wywołałoby wstrząs w świecie futbolu.

Od początku lipca Argentyńczyk pozostawał oficjalnie wolnym agentem. Jego dotychczasowa umowa z katalońskim klubem wygasła 30 czerwca. Sam zawodnik nie spieszył się z jej przedłużeniem.

Jednak fani katalońskiej drużyny mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ pojawiła się informacja o przedłużeniu kontraktu na kolejne 5 lat. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miałby pozostać w Barcelonie do 2026 roku. Pomimo tego, ze  pięcioletnia umowa jest duża, zawiera pewne zastrzeżenie.

Messi podobno obniżył pensję o 50 procent, aby pozostać w Barcelonie, obcinając swoje zarobki o około 250 000 funtów tygodniowo. Będzie to dalekie od jego poprzedniej umowy, która w ciągu czterech lat była warta ponad 425 milionów funtów. Może wiązać się to z tym, że jego klub boryka się z ogromnym problemami finansowymi. Barca ma obecnie około 1 miliarda funtów długów.

„Powodem, dla którego jest to umowa pięcioletnia, jest to, że prawdopodobnie Messi będzie grał w Barcelonie jedynie przez następne dwa lata, ale przez to, że jest to dłuższa umowa, Messi pozostanie związany z klubem jako ambasador. Mówi się, że może przejść do MLS po dwóch sezonach, ale będzie wciąż opłacany przez klub” – powiedział McTear Sky Sports News. „To sposób na rozłożenie płatności przez Barcelonę na pięć lat. To jeden z powodów, dla których był w stanie przyjąć tak ogromną obniżkę, wynoszącą około 50 procent”.

- Reklama -AIr Jordan 13
- Reklama -AIr Jordan 13

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: