- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

Oto wspólna kolekcja Carhartt WIP x Kunichi Nomura

Na potrzeby sezonu jesienno zimowego, streetwearowy brand Carhartt WIP zaprosił do współpracy japońskiego erudytę Kunichi Nomurę. Obie strony pracowały nad dwuczęściową kolekcją, którą zaprezentowali w trzech różnych wersjach kolorystycznych.

Zestaw składający się z kurtki i spodni czerpie z rozpoznawalnych pozycji streetwearowej marki i zderza to z wyrafinowanym, dopasowanym krojem. Obie części garderoby mają wyraźną dwoistość, opisaną przez Nomurę jako „“Yin and yang. Night and day. S&M. Work and play.”

Dwie pozycje z tej kolekcji odzwierciedlają jego styl życia, w którym zanikają granice między pracą a zabawą, co pozwala na ciągłe nakręcanie się jednego przez drugie.

Kunichi Michigan Blazer jest inspirowany tradycyjną kurtką roboczą z czterema praktycznymi naszywanymi kieszeniami, ale ma również dwukierunkowy sztruksowy kołnierz i karbowaną klapę. Co ciekawe, wspomniany kołnierz można wywinąć i ułożyć na kształt klapy od marynarki.

„Moim celem przy tworzeniu tej kurtki i spodni było [wymyślenie], jak mogę pracować, a potem grać w ciągu jednego dnia, w ciągu godziny, bez zmiany stroju” – wspomina Nomura.

Tymczasem dopasowane spodnie Kunichi Chino Pant zostały stworzone w luźnym kroju, który delikatnie zwęża się poniżej kolan i ma detale w postaci kieszeni na narzędzia.

Obie pozycje wykonano z bawełnianego twillu i są oferowane w kolorze niebieskim, czarnym i jasnobeżowym.

Premiera wspólnej kolekcji Carhartt WIP x Kunichi Nomura odbędzie się w ich sklepach stacjonarnych oraz online już 5 września.

Kunichi Nomura to dobrze obeznany człowiek renesansu. Początkowo znany był ze swojej pracy jako pisarz i redaktor, pisząc do różnych japońskich magazynów o modzie i stylu życia, a także w swoim własnym wydawnictwie, Sputnik. W 2004 roku założył Tripster Inc., firmę projektową specjalizującą się we wnętrzach, od restauracji po powierzchnie handlowe.

Nomura był również producentem wydarzeń muzycznych, DJ-em i prezenterem radiowym oraz parał się aktorstwem. Jego wieloletni związek z reżyserem Wesem Andersonem sprawił, że został uznany za współscenarzystę filmu animowanego Isle of Dogs z 2018 roku.

- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: