- REKLAMA -nike x undefeatednike x undefeated

Maharishi przedstawia kolekcję zatytułowaną „Art of War”

Brytyjski brand maharishi przedstawia swoją jesienno zimową kolekcję odzieży, która czerpie inspirację ze sztuki wojennej. Projektanci eksplorowali sztukę wojowników z różnych kultur, takich jak rdzenni amerykańscy Komancze i japońscy samurajowie.

Nowa kolekcja wyraża dwoistość wspomnianych kultur poprzez skomplikowane wzory. Mamy na myśli haft „Samuranche”, który łączy elementy tradycyjnego japońskiego stroju bojowego „skorupy żółwia” XVII-wiecznych samurajów z symbolem pokoju i złamaną strzałą używanymi przez Komanczów.

To jednak tylko początek ciekawych inspiracji. Pośród nowości znajdziemy również propozycje, przy których koncentrowano się na haftowanych naszywkach i mundurach Seawolves — lekkiej helikopterowej eskadry szturmowej, która wspierała US Navy Riverine Crews.

W sezonie jesienno zimowym specjalnie odtworzono jeden z najrzadszych z wietnamskich wzorów kamuflażu „Monster Tiger”.

lookbook maharishi fw21 0

Wzmacniając wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, tkaniny z bawełny organicznej i naturalnych konopii są wykorzystywane wraz z tekstyliami technicznymi. Mowa tu o japońskim nylonie z recyklingu, który jest barwiony przy użyciu roślinnych barwników. Dodatkowo zapewnia ochronę przed żywiołami dzięki swojej wytrzymałości na rozdarcia i wodoodporność.

Do tego maharishi sięga po brytyjski aksamit z renomowanej angielskiej fabryki Brisbane Moss. Wykorzystano ponadto tradycyjną melanżową wełnę z Abraham Moon & Sons — jednej z ostatnich fabryk wełnianych w Anglii.

Na koniec wspomnimy jeszcze o specyficznej bawełnianej popelinie z lat 60-tych XX wieku, która została odtworzona wyłącznie dla brytyjskiego brandu. Podobnie jak autentyczna replika satyny bawełnianej odtworzonej z przędzy organicznej.

Nowości z jesienno zimowej kolekcji maharishi znajdziecie w ich sklepie internetowym. Zanim się tam udacie to sprawdźcie poniższą galerię zdjęć.

- REKLAMA -Yeezy Boost 700 V2Yeezy Boost 700 V2

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: