- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

Supreme wypuszcza kolekcję nawiazującą do filmu „Gummo”

Po zaproszeniu Julii Fox do najnowszej kampanii, Supreme wraca do swojej kolaboracyjnej gry. Nowojorski brand planuje wydać nową kolekcję skupioną wokół filmu Gummo z 1997 roku, wyreżyserowanego przez 23-letniego wówczas Harmony’ego Korine’a. Co ciekawe, oprócz kariery filmowej Korine stał się częstym współpracownikiem Supreme.

Gummo charakteryzuje się odważnym eksperymentowaniem i pastiszem – zarówno narracyjnym, jak i wizualnym. Korine obsadził głównie lokalnych amatorów, w tym ludzi, których spotykał w kręgielniach i restauracjach typu fast-food. W Gummo występują także Linda Manz, Mark Gonzales i Chloë Sevigny, którzy zaprojektowali kostiumy do filmu.

Chociaż Gummo na podstawie scenariuszu, wiele jego scen zostało zaimprowizowanych lub opracowanych spontanicznie. Sam film jest podobnym do kolażu zbiorem tradycyjnego filmu 35 mm, nagrań VHS i Hi-8 w stylu kina domowego oraz zdjęć polaroidowych – nakręconych częściowo przez samą obsadę.

„To jak oglądanie książki z prywatnymi zdjęciami” – powiedział o tym podejściu Korine.

„Jest twoje zdjęcie przed zamkiem, a może pomnikiem. A obok jest zdjęcie twojego dziadka w toalecie. A obok jest zdjęcie, które zrobiłeś Michaelowi Jacksonowi. Gdybyś spojrzał na nie samodzielnie, nie znając kontekstu, wydawałyby się pojedyncze lub przypadkowe. Ale tylko dlatego, że jeden jest obok drugiego, pojawia się rodzaj narracji. To idzie w parze z Gummo. Tak napisano Gummo”.

Przechodząc już do samej kolekcji to znajdziemy kilka całkiem różnych propozycji. Na pierwszy ogień idzie lekka kurtka z grafiką na lewej piersi i tekstem na plecach. Podobny motyw z tekstem pojawił się przy bluzach z kapturem, która na przodzie ma małe kwadratowe zdjęcie.

Kolejną propozycją będzie footballowa koszulka z ogromnym zdjęciem aktorki i tytułem filmu na placach. Dopełnieniem kolekcji są dwa różne wzory t-shirtów oraz skateboardowe decki. Wszystkie wymienione pozycje pojawią się w kilku wersjach kolorystycznych.

Premiera kolekcji Supreme x Gummo odbędzie się w ich sklepach stacjonarnych oraz na stronie internetowej już 28 kwietnia.

kolekcja supreme gummo ss22 1 kolekcja supreme gummo ss22 2 kolekcja supreme gummo ss22 3 kolekcja supreme gummo ss22 4 kolekcja supreme gummo ss22 5 kolekcja supreme gummo ss22 6 kolekcja supreme gummo ss22 7 kolekcja supreme gummo ss22 8 kolekcja supreme gummo ss22 9 kolekcja supreme gummo ss22 10

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: